Найбільша бомба часів Другої світової, знайдена в Польщі, вибухнула під час знешкодження

Опубліковано: 14.10.2020. Автор: .

Найбільша бомба часів Другої світової, знайдена в Польщі, вибухнула під час знешкодження
Скрін з відео.

Авіаційна бомба Tallboy — найбільша бомба часів Другої світової, яку знайшли в Польщі, здетонувала під час знешкодження. Вона  перебувала у воді, і ані дайвери, які були поруч, ані місцеві жителі не постраждали.

Бомбу знайшли у вересні 2019 року, але знешкодження почали лише 13 жовтня цього року. Попередньо з району, де вона лежала, неподалік портового міста Свіноуйсьце, евакуювали понад 750 людей. Про це повідомляє BBC.

Того ж дня надвечір бомба вибухнула. Від ударної хвилі в повітря здійнявся стовп води. Дайвери, які займалися знешкодженням Tallboy, перебували на безпечній відстані від неї.

Об’єкт можна вважати нейтралізованим. Він більше не становить загрози судноплавному каналу Щецин-Свіноуйсьце, — повідомили в міністерстві оборони Польщі.

Tallboy — це сейсмічна бомба (інша її назва — «Землетрус»), яку використовували під час Другої світової війни для того, щоб руйнувати важливі промислові та військові об’єкти. Вона важить 5400 кілограм, 2400 з яких — вага самої вибухівки.

Найбільша бомба часів Другої світової, знайдена в Польщі, вибухнула під час знешкодження

Tallboy, зокрема, використали для знищення бетонного куполу над підземним заводом ракет «Фау-2» та підриву залізничного тунелю поблизу французької ріки Сомюр у червні 1944 року.

Знайдена біля Свіноуйсьце бомба була скинута Повітряними силами Великої Британії в 1945 році для потоплення німецького крейсера. На той час місто перебувало у складі Німеччини й називалося Свінемюнде.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...