Зниження імунітету та порушення сну: вчені розповіли, як швидше адаптуватися до «зимового часу»

Опубліковано: 24.10.2020. Автор: .

Зниження імунітету та порушення сну: вчені розповіли, як швидше адаптуватися до «зимового часу»

Вже цієї неділі о четвертій ранку українці переведуть стрілки своїх годинників на годину назад. А це означає, що вже в останній вихідний цього тижня ми за зимовим часом зможемо на годину довше поніжитися у ліжках.

Перехід на літній та зимовий час у нас відбувається двічі на рік: в останню неділю березня та останню неділю жовтня.

Варто зазначити, що практика щорічного переходу на літній час і повернення на поясний застосовується зараз у майже 75 країнах чи територіях світу. При цьому близько 180 країн чи територій взагалі не користуються сезонним часом.

Ті, хто підтримує літній час, стверджують, що довші години денного світла влітку допомагають економити енергію і підвищити продуктивність. Супротивники кажуть, що це має короткостроковий негативний вплив на здоров’я людей.

«Крутити» стрілки годинників у нас почали 38 років тому. В 2011 була спроба скасувати цю традицію, однак вона виявилась невдалою, і ми продовжуємо переходити з літнього на зимовий час і навпаки.

Цікавий факт – вчені вважають, що людський організм переносить набагато легше перехід на зимовий час, ніж на літній. Проте, незважаючи на зайву годину сну, нам все одно важко звикнути до нового режиму. А будь-яка подібна зміна може потягнути за собою погіршення самопочуття, зниження імунітету та порушення сну. Аби адаптуватися, потрібно щонайменше тиждень.

Однак, ті ж самі вчені кажуть, якщо дотримуючись елементарних правил, дискомфорт від переведення стрілок годинника на зимовий час можна значно мінімізувати:

  • Дайте організму відпочити, не перевантажуйте себе зайвими справами. Намагайтеся уникати фізичних та емоційних навантажень.
  • Дотримуйтесь правильного раціону. Відмовтесь від алкоголю та шкідливої їжі, пийте більше води.
  • За тиждень до переведення годинників на зимовий час дотримуйтесь правила: щодня лягайте спати на 15 хв. раніше, ніж зазвичай.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...