Тому що не реєструють дітей: у Львові пояснили, чому бракує місць у дитсадках

Опубліковано: 27.10.2020. Автор: . Львівська область

Тому що не реєструють дітей: у Львові пояснили, чому бракує місць у дитсадках

Начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик розповіла, скільки дітей цьогоріч не потрапило до комунальних закладів дошкільної освіти, та чому так сталось.

Ситуація із чергами в дитячих садочках Львова дуже змінюється. Якщо станом на 1 вересня 2019 року ми мали зареєстрованих 8200 дітей, то цього року їх вже понад 9 тисяч, – каже Зоряна Довганик. – Кількість дітей збільшилась десь на тисячу. Щодо зарахування дітей в садочки, то процес ще триває. Станом на зараз ми маємо ще 300 вільних місць в міських закладах дошкільної освіти. Батьки можуть звернутися в управління, щоб подати документи у заклад, який їм найбільше підходить, який, наприклад, знаходиться поруч з роботою тощо. Але на жаль, не завжди є можливість забезпечити дітей дошкільною освітою поруч з їх місцем проживання.

Цього року приблизно 700 дітей не випустились із дитячих садочків. Йдеться про дітей шестирічного віку. Така ситуація склалась через пандемію коронавірусу — батьки побоялись віддавати дітей до школи та захотіли залишили їх ще на рік в садочках.

Також раніше в нас в положенні було передбачено, що ми приймаємо до садочків дітей, які є мешканцями міста Львова, то цього року ситуація змінилась, – продовжує чиновниця. – Зараз через створення Львівської ОТГ до нас приєднуються діти із сусідніх населених пунктів. Ті діти, які були зареєстровані в нашій електронній черзі, потрапили у першій хвилі до ЗДО.

Ще одна проблема, з якою зіткнулись львів’яни, стосується всіх мешканців: батьки не завжди офіційно реєструють дітей у тих місцях, де вони по факту проживають. Нам іноді складно зорієнтуватись щодо кількості дітей, яка проживає в тому чи іншому районі і потребує дошкільної освіти.

До прикладу, в районі Малогосківської зареєстровано 100 маленьких дітей, а насправді їх є понад 300. Якби батьки реєстрували дітей там, де вони проживають, ми б розуміли реальну ситуацію, де потрібно збільшувати кількість садочків та груп в тому чи іншому районі, — пояснила Зоряна Довганик.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...