Прикарпатське село у будь-який момент може піти під землю через покинуті шахти

Опубліковано: 28.10.2020. Автор: . Івано-Франківська область

Прикарпатське село у будь який момент може піти під землю через покинуті шахти
Скрін з відео.

У зоні екологічного лиха живуть мешканці Калуського району. Просто під їхніми будинками занедбані соляні шахти. Порода просідає, рудники руйнуються, що призводить до зсувів.

У Кропивнику в зоні ризику – 170 житлових будинків. У ХІХ столітті тут відкрили родовище калійних солей. У радянські часи спустошені копальні на кілька десятків метрів заливали соляним розчином. Крихка порода просідала, утворюючи тріщини і руйнувала оселі, йдеться у сюжеті Фактів.

Нещодавно в селі знову провалилася земля майже на метр. Затопило частину дороги та городів. До людських осель – 300 метрів.

Раніше провали монітори спеціальна маркшейдерська служба. Її скоротили, а установа перетворилася на руїну. Глибокі провали засипають землею, але тимчасово.

Велику екологічну проблему можуть створили кар’єр і сховища, наповнені токсичними відходами від перероблення калійних солей. Врятувати село могла б державна програма, але про неї поки забули.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...