Сьогодні не стало письменника-сатирика Михайла Жванецького

Опубліковано: 06.11.2020. Автор: .

Сьогодні не стало письменника сатирика Михайла Жванецького

У Росії на 87-му році життя помер письменник-сатирик Михайло Жванецький.  Про це його родичі повідомили телеканалу «Дождь».  8 жовтня він повідомив, що більше не займатиметься концертною діяльністю: «Старіти потрібно вдома», – сказав тоді він.

Жванецький народився в Одесі 6 березня 1934 року. У березні 2020 року йому виповнилося 86 років. Виступати на сцені сатирик почав у 1960-х, називав себе радянським і російським письменником українського походження. Виступи та твори Жванецького вирізнялись так званим «одеським гумором» і дещо алегоричною подачею матеріалу. Для радянських реалій його виступи були політично гострими, а особливо популярним він став у часи перебудови.

Сатирик був художнім керівником Московського театру мініатюр та президентом Всесвітнього клубу одеситів. Окрім цього, він почесний громадянин Одеси (у місті є навіть бульвар, названий на його честь), народний артист України, заслужений діяч мистецтв Росії.

Влітку 2015 року Міністерство культури України ініціювало «білий список» (перелік артистів, які підтримують територіальну цілісність країни і виступають проти російської агресії), до якого включили Жванецького. Хоча Путін нагородив сатирика орденом «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня 27 лютого 2019 року.

Нагадаємо, раніше помер легендарний британський актор Шон Коннері, популярність якому принесла роль Джеймса Бонда. Його не стало на 91-му році життя.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...