У львівській лікарні з’явився хірург-робот

Опубліковано: 11.11.2020. Автор: . Львівська область

У львівській лікарні з’явився хірург робот

У клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова з’явилася хірургічна робот-система da Vinci. Її використовують декілька сотень лікарень по всьому світу.

Раніше така система функціонувала лише у Вінниці. Там у 2019 році прооперували чоловіка, в якого була друга стадія раку простати, повідомляють Інновації 24.

Хірургічна система da Vinci – це роботизована система, виготовлена ​​американською компанією Intuitive Surgical. Вона складається з двох блоків: перший призначений для хірурга-оператора, другий – це чотирирукий робот-маніпулятор. Важить da Vinci 500 кілограмів.

Пристрій використовують при онкологічних та урологічних операціях, а також тоді, коли хірургічне втручання потрібно провести у важкодоступному місці.

Одна з роботизованих «рук» тримає відеокамеру, яка транслює зображення необхідної ділянки. Водночас інші в режимі реального часу тримають інструменти та відтворюють рухи хірурга. Четверта «рука» виконує ті ж функції, що й асистент лікаря.

Лікар-хірург сідає за пульт, завдяки йому він може бачити збільшену у кілька разів ділянку, яку потрібно прооперувати, – у 3D. Аби управляти інструментами, медик використовує спеціальні джойстики.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...