Україна приєдналася до програми NASA з освоєння Місяця

Опубліковано: 14.11.2020. Автор: .

Україна приєдналася до програми Nasa з освоєння Місяця

Україна стала дев’ятою країною-підписантом домовленостей у межах програми NASA Артеміда про співпрацю в дослідженні Місяця, Марса, комет та астероїдів з мирними цілями. Про це повідомило Державне космічне агентство України.

Це важливо для України, бо ми зможемо реалізувати свої власні проєкти у партнерстві з провідними космічними агенціями світу. Це логічний крок в продовження того, що ми же вступили до Moon Village Association. Українські проєкти вперше стали частиною глобального сценарію освоєння Місяця від ISECG, і логічно, що ми далі хочемо реалізовувати наш потенціал в рамках програми Артеміда, — переконані в агентстві.

Домовленості включають у себе низку принципів:

  • мирне дослідження;
  • прозорість діяльності;
  • сумісність: нації, які братимуть участь у програмі, будуть прагнути підтримувати сумісність систем для підвищення їхньої безпеки та стабільності;
  • екстрена допомога особам, які постраждали під час реалізації програми;
  • поширення наукових даних;
  • видобування та використання космічних ресурсів;
  • збереження космічної спадщини;
  • деконфліктизація діяльності;
  • безпечне захоронення сміття.

Також у Держкосмічному агентстві сподіваються, що підписання домовленостей сприятиме укладенню рамкової угоди між урядом України та США про співпрацю у дослідженні космосу. Попередня рамкова угода втратила чинність 22 січня 2019 року.

Нагадаємо, 13 жовтня цього року вісім держав (США, Великобританія, Італія, Канада, Австралія, Японія, Об’єднані Арабські Емірати і Люксембург) в межах 71-го Міжнародного астронавтичного конгресу підписали домовленості програми Артеміда щодо принципів співпраці в цивільному дослідженні й використанні Місяця, Марса, комет та астероїдів у мирних цілях.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...