Помер відомий режисер Роман Віктюк

Опубліковано: 17.11.2020. Автор: .

Помер відомий режисер Роман Віктюк

Сьогодні, 17 листопада, на 85-му році життя помер радянський, український і російський режисер Роман Віктюк.

Режисер помер в лікарні імені братів Бахрушин, про що повідомляють російські ЗМІ з посиланням на дирекцію московського Театру Романа Віктюка.

Відомо, що 27 жовтня Романа Віктюка госпіталізували з коронавірусом. Спочатку його помістили у відділення терапії, звідки пізніше у важкому стані перевели в реанімацію.

Роман Віктюк, постановник і виконавець ролей у величезній кількості вистав, переважно в театрах Москви, зокрема, і в театрі свого імені, є популярним і шанованим у Росії та в Україні. Відомий незмінною і непідробною епатажністю й оригінальністю, незаангажованістю в судженнях, в тому числі і з питань історії та сучасності, персоналій тощо.

Народився 28 жовтня 1936 року у Львові, який тоді перебував у складі Польської Республіки. Навчався у Державному інституті театрального мистецтва (ГИТИС, Москва). Після його закінчення повернувся до Львова, де працював актором у місцевому Театрі юного глядача, а згодом — режисером, створив театральну студію при Львівському палаці піонерів.

Далі творчий шлях Романа Віктюка проліг через різні театри колишнього Радянського Союзу: він працював у Твері, Вільнюсі (Російський драматичний театр Литви, 1970—1974), Одесі, Таллінні, Києві (Київський театр юного глядача), Саратові, Казані, Ризі, Ленінграді, Москві.

1991 року Роман Віктюк створив театр свого імені в Москві, в якому він виступав головним режисером і художнім керівником.

Є постановником близько 200 вистав. З найвідоміших — «Служниці», «Федра», «Мадам Баттерфляй», «Лоліта», «Дама без камелій». Створив танцювальну школу в Італії, філіал театру в Ізраїлі тощо.

Як повідомили у пресслужбі театру, де працював Роман Віктюк, поховають його у Львові, у сімейному склепі, поруч з батьками. Така була остання воля режисера, пише Капитал.

Нагадаємо, минулої суботи помер видатний актор Армен Джигарханян. Раніше – письменник-сатирик Михайло Жванецький.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...