Про рак та глінтвейн: українців обурив зміст шкільних підручників

Опубліковано: 18.11.2020. Автор: .

Про рак та глінтвейн: українців обурив зміст шкільних підручників

Про бздури та неточності в українських підручниках останнім часом пишуть багато. То питання недолугі, то відповіді напрошуються, м’яко кажучи, немудрі. Однак іноді вони вводять у ступор не лише учнів та батьків, а й вчителів. Ось з останніх прикладів.

Директора столичної школи №20 Дмитра Ламзу обурило завдання для школярів третього класу, в якому згадується алкогольний напій глінтвейн.  Він звернувся в Міносвіти за роз’ясненням.

До директора школи звернулися батьки школярів, яким довелося зі своїми чадами виконувати домашнє завдання з…  природознавства. За словами пана Ламзи, йому подзвонили батьки учнів третього класу «з простим питанням – як пояснити дитині, що таке глінтвейн?»

У мене – німа пауза. Скажу відверто, я і сам не знаю, що це таке – була моя відповідь, – зазначив директор і поцікавився у них, чому виникло таке питання.

Виявляється, у підручниках «Я досліджую світ», які роздали в школі, є завдання, де у дитини запитують багато цікавого.  Я попросив фото сторінки, і якщо чесно, стало дуже соромно за таке завдання.

А тепер запитання: як вчитель має пояснити дитині, що таке глінтвейн і чого діти його хотіли пити? І хто вирішив, що його п’ють дорослі?! Наприклад, мені ніколи не доводилось його скуштувати і я не знаю, що це?! – обурено написав директор школи.

А от український підручник з хімії для 9 рекомендує дітям пити соду для профілактики…  раку. Мовляв, саме сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкозахворюваннях.  Щоправда, інформація для підручника була взята із сайту…  Всеукраїнської асоціації пенсіонерів. Про це розповіла на своїй сторінці у мережі Інна Доміна.

Зокрема в підручнику зазначається також, що водний розчин соди радять пити для «профілактики та лікування онкозахворювань, пом’якшення кашлю під час застуди» та при інших захворюваннях.

Мені дійсно подобається підручник з хімії для 9 класу Савчин М. М. — доступно і структуровано поданий базовий матеріал. Але що ж нам робити з науковістю шкільних підручників? Коли вже нарешті у підручниках будуть подаватися новини сучасної науки, а не тренди нетрадиційної медицини з сайту Асоціації пенсіонерів?!, — зазначила авторка.

Користувачів мережі обурила й інша недоказова інформація, яку вони знайшли в цьому підручнику.

Наприклад, Кароліна Айрапетян зазначає, що в підручнику вказано про спиртові компреси при застудних захворюваннях.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...