Газовики будуть через суд стягувати борги львів’ян за надані послуги

Опубліковано: 20.11.2020. Автор: . Львівська область

Газовики будуть через суд стягувати борги львів’ян за надані послуги

Заборгованість споживачів за блакитне паливо перед  ТОВ «Львівгаз збут» на сьогодні складає 1,78 мільярда гривень. Під час карантину газова компанія не може використовувати найдієвіший важіль впливу на боржників – ініціювати відключення газопостачання, тому буде стягувати заборгованість через суд, кажуть на підприємстві.

Фіксуємо катастрофічне падіння рівня розрахунків за спожитий газ з боку побутових споживачів. 68% клієнтів компанії мають борги. Від початку опалювального сезону борг збільшився на 170 мільйонів, – говорить директор ТОВ «Львівгаз збут» Павло Майк.

Тож на початку тижня компанія розіслала боржникам близько 22 тисяч листів-нагадувань про необхідність сплатити за газ. Після отримання повідомлення про борг споживач має чотири календарні дні для сплати простроченої заборгованості у повному обсязі. Якщо лист проігнорують, то справу скерують до суду.

Юристи компанії попереджають, що стягнення боргу в судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат. Крім основної суми боргу, споживачеві доведеться сплатити судові витрати (від 210 до 2102 грн), пеню, інфляційні витрати, 3% річних.  У разі невиконання судового рішення справа передається до виконавчої служби, тоді можна додати до свого боргу ще 10% виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця. А також – додатково доведеться компенсувати витрати виконавчого провадження – їх вартість нараховує конкретний виконавець, залежно від комплексу проведених заходів.

Сплатити борг доведеться у будь-якому випадку. І краще до того, поки примусово відключать газ. А це газовики зможуть зробити після скасування карантину.

Також хочемо нагадати, що боржники ризикують втратити допомогу від держави. Тривалі борги за газ є підставою для припинення отримання субсидій. Ми регулярно передаємо оновлені списки боржників в структурні підрозділи управлінь соціального захисту, – додав Павло Майк.

Клієнти «Львівгаз збуту» мають можливість сплатити рахунки за газ дистанційно за допомогою зручних онлайн-сервісів: Особистий кабінет на сайті 104.ua, Viber-бот 7104ua, Telegram-бот 7104ua, а також через мобільні додатки 104Mobile (для Android) та 104Mobile Light (для iPhone).

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...