Стало відомо, на скільки і в кого зростуть зарплати після підвищення прожиткового мінімуму

Опубліковано: 21.11.2020. Автор: .

Стало відомо, на скільки і в кого зростуть зарплати після підвищення прожиткового мінімуму

Вже в грудні цього року, після підвищення прожиткового мінімуму, який також вплине і на пенсії, для працівників бюджетних установ перерахують зарплати.

Так, мінімальний тарифний оклад працівника не може бути меншим за прожитковий мінімум для працездатної людини, повідомляють колеги з видання Обозреватель.

Згідно із законом «Про оплату праці», Кабінет міністрів не може встановлювати першу тарифну ставку нижчу за ПМ. Зараз вона становить 2225 грн. А із січня 2021-го, після грудневого підвищення, буде не менш ніж 2270 грн.

Зазначимо, що йдеться саме про оклади. Крім «чистого» окладу, українці також можуть отримувати надбавки за стаж, інтенсивність праці тощо.

Як зміняться деякі з окладів:
• 11 тарифна ставка зараз 4383 грн, буде не менш ніж 4472 грн;
• 15 тарифна ставка зараз 5740 грн, буде не менш ніж 5857 грн;
• 24 ставка зараз 9701 грн, буде не менш ніж 9897 грн.

До речі, із 1 січня в Україні збільшиться і мінімальна зарплата. Вона становитиме 6 тисяч гривень. А зараз вона складає на тисячу менше. Тож, з урахуванням окладу і надбавок розмір заробітної плати українця, який працює повний день із мінімальним заробітком, збільшиться на тисячу гривень.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...