В Україні відзначають сьому річницю Євромайдану

Опубліковано: 21.11.2020. Автор: .

В Україні відзначають шосту річницю Євромайдану

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи, який ознаменував початок двох найбільших революцій періоду незалежності. Саме 21 листопада в Україні розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013 року. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно сім років тому з Євромайдану.

Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада. Протести, які з кінця 2013 року відбувалися у формі мітингів, демонстрацій, студентських страйків та силова протидія протестам з боку влади призвели до відкритого силового протистояння, яке надалі переросло у Революцію гідності.

В результаті, в кінці лютого 2014 року тодішній президент Янукович і його «сім’я» втекли з країни, проте 106 учасників мітингу в центрі Києва – Небесна Сотня – були вбиті, а кілька тисяч громадян, учасників Євромайдану в різних регіонах України, постраждали. Сама ж Революція гідності перейшла у війну проти російської агресії, оскільки Російська Федерація, скориставшись ослабленням України, напала і окупувала частину території України – Крим і Донбас.

Сьогодні з нагоди річниці тих подій практично в усіх містах України проходять урочистості із молебнями за загиблими та покладанням квітів до меморіалів.

 

Фото: forbes.net.ua, УНІАН, Кореспондент, Українська правда.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...