Через подарунок батьків українці на Балі загрожувала смертна кара

Опубліковано: 22.11.2020. Автор: .

Через подарунок батьків українці на Балі загрожувала смертна кара
Даша Шигаєва.

Тест на індонезійській митниці показав, що в посилці замість пастили, відправленої з України, марихуана.

Домашні солодощі на день народження

Цей день Даша Шигаєва з Києва точно запам’ятає на все життя. Жінка жартує – тепер вже точно вистачить історій для внуків. Картинки листопадових днів, проведених в поліцейському відділку на Балі, будуть виникати в її уяві щоразу, коли вона братиме в руки солодку коричневу пастилу. Саме через неї над Дашею нависла загроза отримати вищу міру покарання в Індонезії – смертну кару, адже в пастилі тест на митниці показав… марихуану.

Як розповіла кореспонденту «Західного аргументу» сестра Даші Катерина Кириченко, пастилу зі слив їй відправили батьки.

Це домашня пастила, яку готують в спеціальній сушці лише зі слив та цукру, – розповідає Катерина. – Даша давно не була вдома, та й на носі був її день народження, тому вирішили відправити їй посилку.

Даша вже кілька років подорожує – працює дистанційно у сфері цифрових комунікацій. Цього року навесні через карантин не змогла виїхати з Індонезії та вирішила залишитись на островах.

У посилці була лише пастила – більш нічого, – продовжує Катерина. – Проте на митниці тест показав наявність ТГК – компонент марихуани.

Жінку затримали вдома, ледь доставили посилку. Відвезли в центральний відділ поліції Денпасара, дозволили лише повідомити рідним та подрузі і забрали телефон.

Камера підвищеного комфорту

Хоч в камері, де її закрили, був душ, туалет, телевізор, кондиціонер, триразове харчування та навіть солодощі, звісно, усвідомлення того, що ти – затриманий, без зв’язку з рідними і близькими, без своїх речей, тиснуло на жінку.

Я з подивом дізналась, що в тюрмі на Балі є спортивні майданчики і комп’ютерні кабінети для того, щоб люди могли розвиватись, – каже Даша Шигаєва. – Не те, щоб туди сильніше захотілось, особливо будучи невинною, але задумалась, що з таким підходом більше шансів на зміну поведінки людей, ніж на озлоблення і рецидив після знаходження в жорстких умовах.

Через подарунок батьків українці на Балі загрожувала смертна кара

Під час допиту.

У відділку відношення до неї було, хоч доволі доброзичливе, проте все одно особливе – вага посилки складала більше кілограма.

На допитах запитували про пастилу, що це таке, який від неї ефект, чи знає Даша про заборонені наркотики в Україні і чи вживала, – каже сестра Даші Катерина Кириченко.

Рідні і друзі були впевнені, що нічого забороненого в коробці нема. А ввіз харчових продуктів в Індонезію не заборонений. Дашу затримали до того часу, поки поліція не з’ясує, що в коробці.

 «Не сподівайтесь витягнути без грошей»

Коли кинулись шукати адвоката, скрізь звучали слова: «Без грошей навіть не сподівайтесь, що ви зможете її витягнути».

Допомогти звільнити жінку за гроші запропонував перший же юрист, на якого вийшла родина, і відтоді такі пропозиції вони чули регулярно. Крім того, родичі знали про те, що в Індонезії такими випадками, коли за звільнення людини вимагають гроші, нікого не здивуєш, тому були налякані ще більше. Так, за словами Катерини, говорили і адвокати – навіть ті, яких знайшли за рекомендаціями.

Весь цей час Даша знаходилась в відділку, точно не розуміючи навіть, що відбувається та чому тест показав наявність наркотиків. Адже посилка йшла від батьків, і заборонені речовини туди потрапити могли лише, якщо їх хтось підкинув… Родина боялась і цього варіанту. Кажуть – таких та інших подібних історій, які трапляються з туристами в Індонезії, вистачає в Інтернеті.

Ще більше страху добавляло те, що знаєш, що може чекати в іншому випадку, – розповідають рідні. – Проте у нас все вийшло і без викупу.

Експерти взяли повторну пробу пастили, яка видалась недорогому індонезійському тесту на митниці наркотиком. Робили це в присутності адвоката. Також аналіз взяли в Даші.

Консула і асистента змусили спробувати солодощі

І там, і там тест не побачив нічого підозрілого. Проте дівчину не відпускали. На всі допити приходив консул.

Справа в тім, що тест на митниці в Індонезії часто помиляється, про це відомо багато історій, – розповідає Катерина Кириченко. – Наприклад, тест шоколаду показує вміст опіуму. Але ми боялись, що, може, могли й підкинути щось.

Коли ще один тест показав теж негативний результат, до кінця добігав шостий день затримання Даші. Більше без висування підозри чи звинувачень її тримати не могли. Жінку все-таки відпустили.

Мі вірили в свою правоту, і це нам допомогло, – говорить Катерина.

Звісно, що більше ніяких посилок сестрі і доньці з України відправляти не будуть – надто дорого обійшовся такий подарунок на день народження. Даша це свято теж запам’ятає надовго – в спогадах воно тепер матиме присмак пастили.

До речі, щоб довести індонезійській поліції те, що в пастилі немає жодних заборонених чи шкідливих речовин, почесному консулу України та його асистенту, які допомагали в звільнені Даші Шигаєвої, теж довелось спробувати пастилу на очах в офіцерів. Тільки тоді ті погодились, що солодощі – це всього лиш солодощі.

Анна БУРЕНІНА. 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...