Скандал у Львові: міського голову Андрія Садового усунули від повноважень

Опубліковано: 24.11.2020. Автор: . Львівська область

Скандал у Львові: міського голову Андрія Садового усунули від повноважень
Фото: Четверта студія.

Ще не встигла Львівська територіальна виборча комісія оголосити офіційні результати виборів, як у міській раді спалахнув перший скандал. Сьогодні, 24 листопада, попри протести Андрія Садового, там таки відкрилася перша сесія новообраної ради, на якій привели депутатів до присяги, а новообраного міського голову – ні. Таким чином фактично залишивши пана Садового без повноважень.

Оскільки сесійну залу міської ради щойно відчинили після капітального ремонту, який тривав понад півроку, там ще немає навіть крісел та не встановлена електронна система для голосування. Але народних депутатів це не бентежить – на сесію прийшли 34 народних обранці від «Європейської Солідарності», «Свободи» та «Варти». Усі вони стоять поміж столами і голосують руками.

Скандал у Львові: міського голову Андрія Садового усунули від повноважень

Фото: Андрій Скоп/Facebook.

Голова міської ТВК Ігор Сліпецький зачитав протокол про обрання депутатів ЛМР. Після цього депутати прийняли присягу. Також  створили тимчасову президію, яка керуватиме сесією до офіційного оголошення результатів виборів міського голови або обрання секретаря ради.

Відбулось. Таке у цивілізованому суспільстві називають переворотом. Сесію, нагадаю, скликала ТВК за заявою адвокатів Козловського, а тепер депутатів від «ЄС» – Різника та Ломаги. Голова ТВК привів до присяги депутатів, не привівши до присяги міського голову. Таке відбувається вперше. І тим самим голова ТВК усунув обраного міського голову від повноважень. Отож, ми маємо тепер обраного міського голову Андрія Садового і приведених депутатів, які утворили президію, яка фактично може перебрати на себе повноваження міського голови, – написав у Facebook заступник міського голови Львова Андрій Москаленко .

Нагадаємо, пізно ввечері 22 листопада міська виборча комісія ухвалила рішення провести першу сесію міської ради 24 листопада – тобто, сьогодні. Хоча попередньо та ж ТВК призначила засідання на 3 грудня, щоб провести присягу і депутатів, і міського голови одночасно. Діяли вночі, без зайвих очей, без журналістів…

Новообраний мер Львова Андрій Садовий назвав це спробою узурпації влади і звинуватив своїх опонентів від «Європейської Солідарності» у махінаціях.

З приведенням до присяги нової ради втрачаються повноваження попереднього міського голови. Новообраного мера до присяги 24 листопада ще не приведуть, оскільки є передбачений законом час на підрахунок голосів, потенційні скарги та позови. Тому нова рада запрацює без нового голови. Рада в такому напівлегітимному стані може діяти кілька тижнів, обирати керівні органи: президію, секретаря – в.о. міського голови, заступників міського голови, членів виконкому, голів комісій тощо, приймати будь-які інші рішення – бюджет, майнові питання тощо. За ці рішення згодом відповідальність доведеться нести новому міському голові.

Садовий  також заявив, що рішення ТВК є абсолютно незаконним, оскільки виборчий процес депутатів до Львівської міської ради завершився 19 листопада і жодних рішень на цю тему комісія ухвалювати не має права. Він пообіцяв його оскаржити і вказав, що рішення ТВК пролобіював депутат від «ЄС» Сергій Івах.

Тим часом, заступник міського голови Андрій Москаленко вчора, 23 листопада, подав в поліцію заяву про вчинення кримінального правопорушення членами міської ТВК.

Натомість, у «Європейській Солідарності» всі звинувачення відкидають і називають це «дотриманням законодавства».

ТВК, ухваливши рішення про проведення сесії Львівської міськради 24 листопада, а не 3 грудня, виконала норму статті 46 закону «Про місцеве самоврядування»,  згідно з якою «перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повно важність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону… У разі, якщо на час проведення першої сесії відповідний сільський, селищний, міський голова не зареєстрований відповідно до закону про місцеві вибори, про що на сесії ради інформує голова територіальної виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості трьох- п’яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради…» Тобто ми, депутати, вимагаємо виправити помилку та провести першу сесію відповідно до закону. Ми не хочемо розпочинати роботу з порушень законодавства, – сказав керівник фракції «ЄС» у Львівській міській раді Петро Адамик.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...