«ГКЧП» по-львівськи: депутати ЛМР заявили, що можуть працювати і без голови

Опубліковано: 25.11.2020. Автор: . Львівська область

«ГКЧП» по львівськи: депутати ЛМР заявили, що можуть працювати і без голови

У випадку задоволення судами позовів юристів «Європейської солідарності» проти Львівської міської ТВК міська рада зможе працювати без старого-нового її голови Андрія Садового.

Стратегічна мета більшості депутатів ЛМР, утвореної з представників партій «Європейська содідарність», «Свобода», «Варта», тепер полягає в тому, щоб, програвши безальтернативно вибори міського голови (голови Львівської ОТГ), законсервувати повноваження Андрія Садового, пише dailylviv.

Доки Львівська територіальна виборча комісія не оприлюднить офіційні результати виборів 22 листопада, новообраний міський голова не зможе скласти присягу у сесійній залі і виконувати свої повноваження. Натомість міськрада зможе працювати у режимі тимчасового управління, сформованого депутатською більшістю. Недосконалість нинішнього законодавства дозволяє такий варіант. Тож доки у судах розглядаттимуться позови щодо законності дій Львівської ТВК, у сесійній залі відбуватиметься «законний переворот». Це підтверджують і коментарі як незалежних експертів, так і головних учасників подій.

У роботі Личаківської районної ТВК спостерігаються ознаки саботажу і свідоме затягування процедури встановлення підсумків та результатів голосування. Зокрема, дві дільничні виборчі комісії досі не подали звіту до районної ТВК, – про це написав у Facebook Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА у спостереженні за виборами у Львівській області.

Політолог Олексій Роговик вважає, що у питанні першої сесії більше політичних мотивів, ніж законодавчих аспектів:

Тут варто говорити не про юридичну сторону, а про політичну. Зараз у мерії, по суті, ситуативна депутатська більшість, котра є антимерською. Фракції «ЄС», «Свобода» та «Варта» координуються, вже навіть є між ними домовленості щодо посад. Є кандидатура на секретаря Львівської міської ради, на голову бюджетної депутатської комісії (від фракції «Варта»). Тому події, які відбулися у міській раді, варто розцінювати, як політичний сигнал Садовому — незважаючи на його перемогу у міській раді є маса депутатів, які будуть йому опонувати.

Міський голова Львова Андрій Садовий вірить у «прозріння депутатів»:

Представникам клану Козловського/Кривецького було важливо показати, що вони можуть впливати на більшість. Припускаю, що частина депутатів була просто дезорієнтована «юристами К&К», які підготували скандальне нічне рішення ТВК. Прозріння буде приходити доволі швидко. Не думаю, що люди з почуттям хоч якоїсь гідності готові будуть терпіти такі приниження надалі. «Урочиста сесія» без капелана, без державного прапора, без почесних громадян і колишніх міських голів Львова, без участі майже половини новообраних депутатів, навстоячки і поспіхом, ніби робили щось, за що дуже соромно. Каденція буде непростою. Але ніхто й не обіцяв, що буде просто, – сказав міський голова.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...