Земля на дві тисячі світових років ближче до «чорної діри», ніж вважалося раніше

Опубліковано: 27.11.2020. Автор: .

Земля на дві тисячі світових років ближче до «чорної діри», ніж вважалося раніше

У центрі нашої галактики – Чумацького Шляху знаходиться надмасивна «чорна діра» під назвою Стрілець А*. Її  маса приблизно у 4 млн разів більше, ніж у Сонця. Про це повідомляє Cnet.

У новому дослідженні вчені з’ясували, що Земля знаходиться на 2 тисячі світлових років ближче до Стрільця А*, ніж передбачалося раніше. Це не означається, що наша планета перебуває на шляху до зіткнення з «чорною дірою» – відстань змінилася у результаті більш точної моделі Чумацького Шляху, вивченої за новим даними, пише Фокус.

Протягом останніх 15 років японський радіоастрономічний проект VERA збирав дані. Використовуючи метод під назвою інтерферометрія, VERA зібрав дані з телескопів по всій Японії і об’єднав їх з даними інших проєктів, щоб створити найточнішу карту Чумацького Шляху.

Визначивши місце розташування і швидкість близько 99 конкретних точок в нашій галактиці, VERA дійшов висновку, що надмасивна «чорна діра» знаходиться на відстані 25 800 світлових років від Землі – майже на 2 тисячі світлових років ближче, ніж вважалося раніше.

Крім цього, нова розрахункова модель показала, що Земля рухається швидше, ніж ми думали.

Для порівняння, діаметр нашої галактики — близько 100 000 світлових років. Якщо подати світловий рік у масштабі одного міліметра, космічні відстані виглядатимуть так: найближча до нашої Сонячної системи зоря — Альфа Центавра — перебуватиме на відстані 4,3 міліметра. Чумацький Шлях матиме близько 100 метрів у діаметрі, а відстань до найближчої галактики — Андромеди — становитиме приблизно 2,5 кілометра. Весь видимий Всесвіт у такому масштабі вміщуватиметься в Земну кулю (трохи більше 13 тис. км у поперечнику).

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...