Сьогодні починається Різдвяний піст: календар харчування

Опубліковано: 28.11.2020. Автор: .

У середу починається Різдвяний піст: календар харчування
У середу починається Різдвяний піст: календар харчування

З 28 листопада до 6 січня, тобто сорок днів, триватиме великий Різдвяний піст. Його ще називають Чотиридесятницею або Пилипівкою, бо він починається одразу після дня пам’яті святого апостола Пилипа, і дати його незмінні. Варто зазначити, що це останній піст у році.

Згадки про Різдвяний піст зустрічаються з IV століття. Він за тривалістю майже дорівнює Великому посту, але менш строгий. Спочатку Різдвяний піст тривав лише сім днів, потім – 10, але на Константинопольському соборі в 1166 році було затверджено всім християнам дотримуватися посту 40 днів перед святом Різдва Христового. Це встановлення дотримується й сьогодні.

Цей піст був встановлений Церквою для того, щоб, очистившись покаянням, молитвою і постом, а також просвітившись душею і серцем, люди могли підготуватися до святкової зустрічі Різдва Христового. Крім того, цей період символізує 40-денний піст Мойсея, який постивши сорок днів і сорок ночей, отримав на кам’яних скрижалях накреслення словес Божих.

Крім обмежень в їжі, в цей час також прийнято відмовлятися від шкідливих звичок, сексу і веселощів, оскільки це 40-денний період зосередженості та старанних молитов. Тож  варто наголосити, що піст передбачає не лише обмеження в їжі, але й духовне очищення, інакше він перетвориться на дієту.

Харчування по днях тижня значно відрізняється одне від одного. Детальніше – дивіться у календарі Різдвяного посту.

 

У середу починається Різдвяний піст: календар харчування

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...