Львівське сміття викинули у Чорнобильській зоні: очевидці говорять про 10 вантажівок

Опубліковано: 29.11.2020. Автор: . Київська область

Львівське сміття викинули у Чорнобильській зоні: очевидці говорять про 10 вантажівок
Фото ілюстративне.

Як стало відомо виданню GreenPost із власних джерел, декілька машин побутового сміття були завезені у колишнє село Лелів, на полігон,  розташований за 9 км від ЧАЕС.

Так, у п’ятницю 27 листопада, до Леліва заїхало шість машин з відходами. 28 листопада очевидці повідомили про ще чотири вантажівки із львівськими номерами, які вивантажували сміття на полігоні.

Наразі невідомо, яким чином вантажівки зі сміттям проїхали два КПП Чорнобильської зони, адже вивантаження побутового сміття в зоні та забруднення земель  законодавчо заборонено.

Як з’ясували журналісти, вантажівки з львівським сміттям стали вивантажуватися на території полігону у Леліві з 1 листопада цього року. За інформацією джерел, щодня до Чорнобильської зони потрапляє від чотирьох до шести вантажівок з відходами.

GreenPost надіслав запит на генерального директора ДСП «Радон» з вимогою роз’яснити   правомірність ввезення з 1 листопада 2020 року побутових та інших відходів в зону відчуження  та на підставі яких нормативних актів здійснюються відповідні роботи зі сміттям на  полігоні твердих побутових відходів «Лелів» у зоні відчуження.

Додамо,  що відповідно до «Положення про Державне агентство України з управління зоною відчуження», одним з покладених на агентство завдань є здійснення  координації робіт із збирання, переробки, перевезення, зберігання та захоронення радіоактивних відходів.  Саме тому невідомо, яким чином здійснюється та на основі чого регламентується  процес ввезення на територію закритої зони побутового сміття.

Варто зазначити, що це далеко не перший випадок вивантаження львівського сміття у різних регіонах. Так, як раніше писав «Західний аргумент», вантажівки з львівськими відходами помічали і на Рівненщині.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...