Тепер і тато зможе йти в декрет. У Верховній Раді розглядають законопроєкт

Опубліковано: 01.12.2020. Автор: .

Тепер і тато зможе йти в декрет. У Верховній Раді розглядають законопроєкт

Сьогодні, 1 грудня, на засіданні Верховної Ради нардепи прийняли за основу законопроєкт щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька на догляд за дитиною. Про це повідомили в офіційному Twitter Ради.

Законопроєкт підтримав 301 нардеп, таким чином незабаром і чоловіки зможуть йти у відпустку по догляду за дитиною, поки вона не досягне трьох років.

На даний момент батько може скористатися таким видом відпустки, але лише в тому випадку, якщо мама вийшла на роботу або знаходиться довгий час в лікарні.

Також пропонують ввести і новий вид відпустки – «одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів».

Такою відпусткою може скористатися:

 • чоловік, дружина якого народила дитину;
 • батько дитини в разі, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони живуть разом і пов’язані спільним побутом;
 • бабуся чи дідусь, або інші повнолітні родичі дитини, які фактично доглядають за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Крім того, батькові дитини поряд з дружиною хочуть дозволити скористатися додатковою оплачуваною відпусткою для працівників, які мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10 або 17 (за сукупністю) днів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

  Опитування

  Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...