Драганчук «закрив» сесію, а Кондрачук «скликав позачергову»: новообрана Рівненська обласна рада зі скандалами обрала голову

Опубліковано: 02.12.2020. Автор: . Рівненська область

Драганчук «закрив» сесію, а Кондрачук «скликав позачергову»: новообрана Рівненська обласна рада зі скандалами обрала голову
Сергій Кондрачук. Скрін з відео.

Більше чотирьох годин депутати обласної ради не могли дійти згоди щодо кандидатури голови. Перерва за перервою, які оголошували депутати з різних фракцій, результату не дали. Звучали різні прізвища: Андрія Карауша від «Слуги народу», Сергія Кондрачука від «Європейської  солідарності» та Миколи Кучерука від «Батьківщини». Зважаючи на відсутність спільної думки та емоції, що дійшли до точки кипіння, одні депутати вирішили закрити сесію, інші ж навпаки – оголосили про її продовження.

Я закриваю першу сесію обласної ради восьмого скликання, – заявив депутат від фракції «Батьківщина» Микола Драганчук, який був одним із п’яти головуючих у тимчасовій президії.

Я виношу питання про скликання позачергової сесії обласної ради, – апелював йому інший головуючий у тимчасовій президії депутат від фракції «Європейської солідарності» Сергій Кондрачук.

Такі перипетії на певний час ввели у ступор апарат та юридичний відділ обласної ради. Втім через деякий час вирішили, що оскільки пропозиція про закриття сесії на голосування не виносилася, то жодної юридичної сили вона не має.

Депутати від «Батьківщини», «Сили і честь» та «Слуги народу» покинули сесійну залу. Перереєстрація показала, що з 63-х на початку сесії депутатів залишилося – 35. А саме: «Європейська солідарність», «За майбутнє», «Свобода» та «Радикальна партія». Цього виявилося достатньо, аби продовжити сесію.

Депутат від фракції «ЄС» Світлана Богатирчук-Кривко запропонувала на посаду голови обласної ради колегу по фракції Сергія Кондрачука. За відсутності в залі депутатів трьох фракцій іншої пропозиції не пролунало. Тож в бюлетені для голосування було лише одне прізвище – Кондрачука. Його і обрали усі 35 депутатів, що були присутні на момент голосування. І хоча з юридичної точки зору новий голова є легітимним, з моральної – назвати його представником усього депутатського корпусу язик не повертається.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...