У правлячій партії Угорщини побачили «громадянську війну» на Закарпатті

Опубліковано: 02.12.2020. Автор: . Закарпатська область

У правлячій партії Угорщини побачили «громадянську війну» на Закарпатті

Депутати Європейського парламенту від правлячої партії Угорщини побачили у подіях на Закарпатті ситуацію «громадянської війни». Про це йдеться у спільній заяві депутатів Європарламенту від партії «Фідес» та іншої угорської політсили, Християнсько-демократичної народної партії (KDNP), повідомляє «Європейська правда».

Українська влада створює на Закарпатті ситуацію громадянської війни. Ми вважаємо це ганебним і глибоко засуджуємо застосування озброєних сил українською владою проти лідерів і організацій угорської громади на Закарпатті, – сказано у заяві, яка є реакцією на проведені обшуки СБУ.

Депутати заявляють, що обшуки було політично мотивованими та спрямованими на залякування і тиск.

Вони вважають, що «скоординовані рейдерські дії проти законних організацій угорської меншини» нагадують «методи сталінської тоталітарної системи». Депутати називають такі дії неприйнятними у державі, де діє верховенство права.

Вони стверджують, що український уряд роками зневажає права угорської меншини. Зокрема, вони згадали про ухвалення законів Про освіту та Про мову як приклад порушення прав національної меншини, що «можуть мати серйозні наслідки».

Нагадаємо, 30 листопада СБУ провела обшуки у організаціях угорської громади Закарпаття та у одного з її лідерів, фактично звинувативши їх у підтримці сепаратизму. Будапешт відразу відреагував, заявивши протест МЗС України та викликавши посла України в Угорщині.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...