Введення у храм Пресвятої Богородиці: чому сьогодні не можна позичати гроші і жінкам не варто ходити в гості

Опубліковано: 04.12.2020. Автор: .

Введення у храм Пресвятої Богородиці: чому сьогодні не можна позичати гроші і жінкам не варто ходити в гості
Введення у храм Пресвятої Богородиці: чому сьогодні не можна позичати гроші і жінкам не варто ходити в гості

Сьогодні, 4 грудня, християни святкують одне із  величніших свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Воно також має скорочену народну назву — Третя Пречиста. Це свято пов’язане із народженням Діви Марії та визначенням її подальшої долі. А для українців — ще й з багатьма прикметами і цікавими традиціями.

Йоаким і Анна довго не могли мати дітей, тому вони дали обітницю, що якщо у них народиться дитина, то вони присвятять її служінню Богу. У них народилася дівчинка, Марія. Коли їй виповнилося три роки, настав час батькам виконати свою обіцянку. Вони зібрали родичів і знайомих, одягли Діву Марію в найкращий одяг і під спів священних пісень ввели її в Єрусалимський храм, тримаючи запалені свічки в руках. Богородицю зустріли безліч священиків і первосвященик Захарія.

До храму вели сходи з п’ятнадцятьма дуже високими сходинками, що складно для дитини. Але Марія швидко подолала всі сходинки. Після цього первосвященик Захарія ввів дитину в святе святих. У це місце тільки один раз в рік міг увійти первосвященик з очисною жертовною кров’ю, інші люди не заходили ніколи. Всі здивувалися такій події, але це було навіювання згори. Батьки Марії, після цього повернулися додому.

До повноліття (тоді це було 15 років) Марія залишалася вихованкою в храмі. Потім її видали заміж за теслю Йосипа, який був уже в похилому віці і до того ж вдівцем. Про життя Богородиці відомо небагато. Але коли вона виховувалася в храмі, то її оточували благочестиві діви, Марія старанно читала Священне Писання, молилася, займалася рукоділлям і зростала в любові до Бога.

Це свято стало широко поширене ще в ІХ столітті. І асоціювалося не лише з Богородицею, а й з початком зими. «Введення прийшло – зиму привело», – говорили люди.

У народі це свято також називають «Воротами зими», мовляв, воно відкриває цілу низку улюблених свят сезону. А саме Андрія, Миколая, Новий Рік, різдво, Новий Рік за старим стилем та далі — Водохреща.

Цього дня зранку віряни відвідують церкву. А за прикметою, хто на Введення першим вернеться в будинок — той і визначить долю, що буде панувати в оселі. Як зайде молодий хлопець, то буде достаток. Якщо завітає старий чи з дурним характером — то чекай лиха. А якщо стара жінка прийде, то і зовсім все буде погано.

Також на Третю Пречисту не можна нічого позичати й давати у борг, бо не буде з того добра.

Дівчата в цей день вмивали лице снігом і витирали червоним рушником, щоб колір шкіри був свіжим і завжди з рум’янцем.

Що ж до харчування у святковий день — вже почався Пилипівський піст, тож страви були скромними. Але дозволялось певне ослаблення правил: вживання рибних продуктів, рослинної олії та невеликої кількості церковного вина.

Є і вірування, яке походить від культу вшанування померлих предків та сягає дохристиянських часів. Свято називають не Введенням, а Виденням, тому що у цей день душа, нібито, може вийти і поглянути на своє тіло зі сторони.

Із дня Введення і аж до Благовіщення (7 квітня) — не можна копати землю. Вважається, що вона відпочиває і набирається сил до літа.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...