На Миколаївщині знайшли перстень нащадків султана Сулеймана

Опубліковано: 09.12.2020. Автор: . Миколаївська область

На Миколаївщині знайшли перстень нащадків султана Сулеймана

Біля села Яселка Миколаївської області знайшли перстень, датований початком 18 століття. Це печатка Османського періоду, яка могла належати члену сім’ї султана Сулеймана. Про це розповів приватний пошуковець Карл Хейн у Facebook.

Цей перстень був знайдений в околицях села Яселка, Очаківського р-ну, Миколаївської обл., Україна. Перстень Османської часу. Початок 18 століття. Срібло, позолота, сердолік з гравіюванням османською мовою: «Аллах, я твій слуга». Напис – друк, для розшифровки, довелося показувати фахівцям в Стамбулі.

Миколаївщина – колись територія Османської імперії, провінція Едісан. Тихе, квітуче, побожне місце… У 18 столітті анексована Росією. Перстень розповів мені, що він належав старшому синові старого Селіма, Осману. Важко пораненим, Осман-ефенді з загоном, під натиском російських відходив до моря.  Помолившись Аллаху, він поцілував перстень і залишив його в рідних землях, в надії обов’язково повернутися … Захищаючи батьківщину, героїчно поліг на війні з росіянами, – йдеться у дописі.

Переклад з османської фахівцями в Стамбулі: «Аллах, я твій слуга».

Нагадаємо, раніше пам’ятку, якій більше, аніж сім тисяч років, знайшли археологи при дослідженні ділянки, що відвели під будівництво обходу Трускавця. У давнину тут було поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки – давнішої за трипільську.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...