Пологовий будинок на кістках: іудейська громада Львова звинувачує депутата Козловського та міськраду в спробі забудови цвинтаря

Опубліковано: 10.12.2020. Автор: . Львівська область

Пологовий будинок на кістках: іудейська громада Львова звинувачує депутата Козловського та міськраду в спробі забудови цвинтаря

Про це заявив директор благодійної організації «Єврейське відродження» та Центру дослідження юдаїки у Львові Мейлах Шейхет на своїй сторінці у Facebook.

Він, зокрема, написав, що депутат Григорій Козловський («Європейська Солідарність. – Ред.) на території Старого єврейського кладовища у Львові за незаконною ухвалою і Дозволом Львівської міської ради і міськвиконкому будує пологовий будинок. Козловський  навіть звернувся в Окружний адміністративний суд Києва, аби скасувати внесення цього кладовища в список об’єктів історико-культурної спадщини України.

Протиправна діяльність очільників Львова триває вже протягом  останніх 15 років під власні закручені гасла щодо «турботи» про збереження єврейської культурної спадщини, що насправді є ненавистю до історичної єврейської присутності. За ці роки стан збереження об’єктів єврейської історико-культурної спадщини лише погіршувався аж до знищення окремих об’єктів. Суди від імені Держави України прийняли справедливі рішення, які Львівська міська влада не хоче виконувати. Для заспокоєння громадської думки запрошується «думка» певних громадських організацій, хоч їхня «думка» ніяким чином не змінює обов’язок виконувати норми українського та міжнародного права. Вкотре ми свідчимо також бездіяльність Управління охорони історичного середовища, з мовчазної згоди якого відбувається будівництво пологового будинку на єврейських похованнях та численні інші негаразди в збереженні історії євреїв Львова, – пише Шейхет.

Він наголошує, хоч як би ми всі разом не підкреслювали вагомість єврейської присутності в історії Львова, його справжня цінність для мерії Львова оцінюється отим брутальним відношенням до залишків єврейської історико-культурної спадщини.

На світлині людські останки з сотень зруйнованих Львівською міськрадою могил на Старому єврейському кладовищі під час початку впровадження проєкту «Тихого парку», який зупинила єврейська громада Львова і Світу. Очільниця Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради пані Ліля Онищенко знову оголошуючи про цей проєкт ніби не знала, що цей проєкт скасований судами України і що саме вона зобов’язана була підписати охоронні договори, але для чого підписувати собі заборону руйнівного проєкту. На світлині фото тисяч останків зі зруйнованих могил. Отак руйнується людська свідомість. Історичний поріг Львова продовжує вигризати Львівська міська рада та її підрозділи попри рішення судів і численні протести з усіх боків України та світу,- наголошує Мейлах Шейхет.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...