Замість обіцяного Зеленським перед виборами зниження тарифів: у ВРУ пропонують запровадити величезні штрафи за борги по комуналці

Опубліковано: 13.12.2020. Автор: .

Замість обіцяного Зеленським перед виборами зниження тарифів: у ВРУ пропонують запровадити величезні штрафи за борги по комуналці
Фото ілюстративне.

Боржників за комунальні послуги будуть штрафувати на 20-50%, при цьому для них буде заборонений виїзд за кордон. Про це йдеться в законопроєкті №3613, який внесли до порядку денного Верховної Ради. Автори законопреєкту переконані, що такі нововведення дозволять скоротити число тих українців, які можуть платити за рахунками, але не роблять цього. Відомо, що профільний комітет рекомендує ухвалити зазначений документ.

Якщо зараз в Україні згідно із законом є тільки невелика пеня за борг (вона становить символічні 3,5% на рік), то за новими правилами тим, хто не хоче оплачувати комунальні послуги, доведеться значно переплачувати.

Так, якщо не платити протягом року, то розмір штрафу складе 20%. Наприклад, якщо загалом ви заборгували 20 тис. грн, то повернути доведеться вже 24 тис. грн.

Якщо не платили два роки, то оштрафують уже на 30%. За заборгованості в 30 тис. грн повернути доведеться вже 39 тис. грн.

У разі заборгованості від трьох років штраф складе вже 50%. Наприклад, якщо борг становить 30 тис. грн, то повернути доведеться вже 45 тис. грн.

Також відомо, що згідно із законом боржнику дадуть місяць на те, щоб підписати договір реструктуризації боргу. А якщо цього не зробити, то виконавець комунальної послуги повинен піти в суд і вже в судовому порядку стягнути належні гроші.

Крім того, боржники з комуналки будуть на рівних правах із тими, хто не платить аліменти. Вони не зможуть виїжджати за кордон, їхні дані потраплять до реєстру боржників. Водночас ті, хто підпише договір реструктуризації, зможуть отримувати субсидії, виїжджати за кордон і виплачувати борг рівними частинами протягом п’яти років.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...