День святого Миколая Чудотворця: чого сьогодні не можна робити

Опубліковано: 19.12.2020. Автор: .

День святого Миколая Чудотворця: чого сьогодні не можна робити

Християни різних Церков (Православної, Католицької, Англіканської, Лютеранської та ін.) пам’ятають його та шанують як великого святого.  Святий Миколай зараховується до святих як такий, що опікується воїнами, водіями і тими, хто подорожує, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.

Увійшов він в історію як святитель Миколай Мірлікійський, тобто – архієпископ міста Міри в Лікійській області Малоазійського півострова. Тепер це – місто Дембре на території сучасної Туреччини. Історики вважають, що народився Миколай близько 260 року, в добу правління східною частиною Римської імперії Публія Ліцинія Валеріана. Єдиний син знатного подружжя з міста Патари, він був вихований у християнській вірі, і з малих літ уславив себе побожним життям.

Дивовижно, але святий Миколай міг інакше увійти в християнські святці – а саме як мученик або аскет-подвижник. Відомо, що тривалий час він провів у пустелі в усамітненій молитві. А дослідження його мощей показали, що святитель страждав на хронічні хвороби суглобів. І це лише підтвердило розповіді про тортури на дибі та ув’язнення в сирій темниці під час його переслідувань від імператора Діоклетіана.

У свято святого Миколая Чудотворця віряни традиційно відвідували церкву і молилися. Цей день потрібно починати з ранкової служби.

19 грудня заведено допомагати близьким і нужденним, давати пожертву бідним, робити подарунки і гостинці сиротам, але не хвалитися цим.

Крім того, на День Миколая Угодника на ніч дітлахам кладуть під подушку подарунки у вигляді всіляких солодощів.

З 19 грудня можна було свататися, бо після Різдва дозволялося вже грати весілля.

Так, 19 грудня ще триває Різдвяний піст, тому строго заборонено їсти м’ясо, яйця і харчі тваринного походження.

У свято святого Миколая Чудотворця не дозволяється давати в борг, бо позикодавець може разом із вашими грошима забрати з дому удачу.

Цього дня Церква не наполягає на будь-яких заборонах у домашній роботі. Але відповідно до народних звичаїв 19 грудня не можна робити ремонт, шити і прати.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...