Сьогодні найкоротший день у році та найдовша ніч: прикмети, які з цим пов’язані

Опубліковано: 21.12.2020. Автор: .

Сьогодні найкоротший день у році та найдовша ніч: прикмети, які з цим пов’язані

Наші предки пов’язували День зимового сонцестояння з безліччю прикмет і забобонів. У день зимового сонцестояння Сонце досягає своєї найпівденнішої точки і знаходиться мінімально низько над горизонтом. Саме цей день вважається початком астрономічної зими в Північній півкулі.

У 2020 році зимове сонцестояння відбулося 21 грудня о 12:02 за київським часом. Сонце зійшло о 7:56, а зайде через 8 годин, о 15:56.

Вже після 22 грудня тривалість дня поступово збільшується, а ночі, навпаки, стають коротшими.

Наші предки пов’язували День зимового сонцестояння з безліччю прикмет і забобонів – дощ іде – до мокрої весни, сонце ясне, променисте – Новий Рік морозний, похмуро та іній на деревах – під Новий Рік хмарно, з відлигою. У день зимового сонцестояння можна збільшити урожай, якщо потрясти фруктові дерева.

 • Якщо зрізані вишневі гілочки зацвітуть до Різдва – буде багато ягід.
 • Тихий безвітряний день – хороший урожай плодових дерев.
 • Тихий і морозний день – зима буде м’якою і сніжною.
 • Якщо на деревах лежить іній – в майбутньому сезоні варто чекати багато зерна.

На думку астрологів, зимове сонцестояння сприятливе для того, щоб підбити підсумки року, позбутися всього непотрібного і продумати плани на майбутнє.

Вважається, що в цей час можна загадати бажання: енергія Сонця посприяє його виконанню.

День корисно провести в медитації, світі, внутрішньому очищенні, спілкуванні з близькими людьми. Можна нарядити ялинку, прикрасивши її іграшками, що символізують мрії.

В День зимового сонцестояння не можна сваритися, лаятися, злитися на оточуючих. Влаштовувати галасливі гуляння з алкоголем, а також – скупитися. Вважається, що щедрі в новому році будуть обдаровані подвійно, а скупарі отримають по заслугах.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

  Опитування

  Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...