У МОЗ детальніше розповіли про новий штам коронавірусу. Що тепер очікувати українцям

Опубліковано: 21.12.2020. Автор: .

У МОЗ детальніше розповіли про новий штам коронавірусу. Що тепер очікувати українцям

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України кажуть, що поява нового штаму коронавірусу SARS-CoV-2, який днями виявили у Великобританії, не дає підстав для зайвого занепокоєння. Мовляв, це було цілком прогнозовано, оскільки віруси мають здатність мутувати. А головне, станом на сьогодні немає жодних даних, що цей штам призводить до більш важкого перебігу хвороби чи спричиняє підвищену смертність.

Віруси постійно мутують. Поява нового варіанту  SARS-CoV-2 цілком прогнозована і не є приводом для того, щоб через це особливо перейматися. Диверсифікацію SARS-CoV-2 внаслідок процесів еволюції та адаптації спостерігають у всьому світі, і вона буде відбуватися через постійну передачу вірусів, – йдеться в офіційному повідомленні ЦГЗ МОЗ України.

Також зазначається, що попередні результати моделювання, про які повідомила Великобританія 19 грудня, дають підстави припускати, що новий варіант SARS-CoV-2 має здатність швидше передаватися між людьми, ніж інші варіанти коронавірусу з прогнозованим прискоренням передачі до 70%.

Будь-яка підвищена передача може збільшувати ймовірність розповсюдження, особливо у періоди, коли люди часто знаходяться у великих компаніях, збираються сім’ями для святкувань, мандрують і тому подібне, – зазначають у відомстві.

Інфекціоністи наголошують, що станом на сьогодні немає жодних ознак «підвищеної важкості інфекції або смертності, що пов’язані із цим варіантом SARS-CoV-2». В той же час у ЦГЗ додають, що більшість випадків інфікування новим штамом фіксували в людей віком до 60 років, в яких значно рідше розвиваються важкі симптоми.

Загалом же, вивчення нового варіанту SARS-CoV-2 триває і результати мають бути відомі у найближчі тижні.

Надзвичайно важливим буде спостереження за ефективністю вакцин проти COVID-19, які зараз використовують. В тому числі й у Великобританії. Аналіз первинної вакцинації також має допомогти зрозуміти, чи впливає новий штам SARS-CoV-2 на ефективність цих вакцин, – підсумували у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...