Сьогодні День святої Анни: прикмети та історія свята

Опубліковано: 22.12.2020. Автор: .

День святої Анни: прикмети та історія свята

Сьогодні, 22 грудня, православні та греко-католики святкують день зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. З давніх часів це свято було особливо шановане серед вагітних жінок.

Мати Пресвятої Богородиці була молодшою дочкою священика Матфана з Віфлеєму. Вона вийшла заміж за святого Йоакима, але довгий час Свята Анна була безплідною. Безпліддя в ті часи вважалося ганьбою. Подружжя наполегливо молило Бога про потомство. У розпачі Йоаким подався у пустелю і там 40 днів постився, плакав і молився, щоб Бог подарував йому на щастя дитину, молилася й Анна. І ось одного дня Анні явився ангел, який приніс радісну вістку – її молитва вислухана. Він сказав, що зачне вона дочку Марію, через котру буде дароване спасіння усьому світу і яку благословлятиме весь рід людський.

Анна відразу вирушила до Єрусалима, щоб скласти Богові свою подяку. Там вона зустрілася зі своїм чоловіком, який також мав вістку від Божого ангела.

Зачаття святою Анною відбулося в Єрусалимі, де і народилась Пресвята Діва Марія.

У давнину свято називали «народинами сонця», адже на 22 грудня припадає зимове сонцестояння – це найкоротший день року. Існує така приповідка: «У день Анни світловий день додається на горобиний крок». Був звичай давати 24 срібняки дзвонареві, який сповіщав про народження сонця, а за те, що оголошував «повернення сонця на зиму», змушували добу відсидіти у в’язниці.

Згідно з народним віруванням, літо зустрічається із зимою двічі на рік – на Стрітення та в день святої Анни.

Також свято особливо шанувалося вагітними жінками, яким протягом дня заборонялося братися за будь-яку роботу. Вони сподіваються на заступництво Діви Марії та її батьків Анни та Йоакима.

А  на Закарпатті цього дня дівчата, в яких часто боліла голова, не пряли.

На Анни, крім узгодження святкувань, виготовляли різдвяні прикраси — «павуків» та «їжаків» з соломи. Жінки ж в цей день починали білити та прибирати оселі, краще підгодовували свиней, щоб мати свіжину до Різдва.

На Буковині вважали, що на день святої Анни починається рік, тому і говорили: «На Ганьки сідай в санки», «Анна зиму зрушила».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...