Завтра католицьке Різдво: традиції та обряди свята, які варто знати

Опубліковано: 24.12.2020. Автор: .

Католицьке Різдво: традиції та обряди свята, які варто знати

У католиків Різдво важливіше, ніж Новий рік. Тому наша прикмета, що як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш, у них відноситься саме до Різдва. А рівно опівночі у Різдво, коли б’є годинник, у християн західного обряду є цікавий звичай відкривати вікна. Так люди впускають в дім Різдво, а з ним – удачу та благополуччя.

Різдво – одне з найважливіших християнських свят. Воно знаменує народження Ісуса Христа, який, за віруванням християн, посланий Богом у світ для спасіння людства. Саме цей день поділив історію на «до» і «після» – від народження Христа почалось сучасне літочислення під назвою «наша ера».

Різдво Христове має давню історію з унікальними традиціями та звичаями – люди прикрашають ялинки, готують святкові страви, колядують, ходять до церкви та відвідують родичів.

Напередодні Різдва люди дотримуються Адвенту – час в очікуванні свята, коли особливо приділяють увагу духовному життю, дехто, за бажанням, дотримується посту. А 24 грудня – Святвечір.

Свято об’єднує навколо усю родину, яка з трепетом прикрашає домівку до Різдва – це символізує віру і шанування Ісуса. Серед символів цього свята особливе місце займає ялинка, а також – різдвяний вінок, омела, солома та подарунки.

За святковий стіл не сідають у старому одязі, щоб не накликати на себе нещастя на наступний рік. Таке ж покарання чекає і тих, хто надягне чорне.

Щоб ніхто не оглух і не осліп, не можна займатися рукоділлям у ці святкові дні. А мисливець, якщо вирішить піти на полювання в ліс, замерзне, чи стане сам здобиччю.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...