У Львові безпритульні коти житимуть у двоповерхових будинках

Опубліковано: 24.12.2020. Автор: . Львівська область

У Львові безпритульні коти житимуть у двоповерхових будинках

У Львові цього тижня встановлять першідвоповерхові будиночки для безпритульних котів. Про це повідомила Олена Остимчук, активістка ГО «Еко-Прогрес».

За її словами, будиночки будуть утепленні пінополістиролом. Є резервний вихід заду, щоб у випадку небезпеки хатинка не стала пасткою для котика. Зручно заходити-виходити.

Мої котики, яких я колись взяла з вулиці, вже випробували ці хатки, – каже Олена Остимчук на прес-конференції у Львівському прес-клубі. – Одна з волонтерок погодилася їх пильнувати. Першу хатку встановимо у Львові там, де скаже волонтерка, пані Любов Шкільняк, яка нею й буде опікуватися. Будиночки ми робимо за власні кошти і добре буде, якщо небайдужі люди також долучаться до цієї ініціативи.

Для виготовлення наступних будиночків залучать дітей, їх будуть робити і розмальовувати на трудовому навчанні.

Олена Остимчук наголосила, що в новобудовах взагалі немає віконечок в підвалах, через які котики могли би потрапити в приміщення і знайти собі прихисток від холоду. А це – особливо актуально взимку. Цей факт також був поштовхом до створення котохаток.

Волонтерка голова ГО «Еко-Прогрес» Устина Бойко додала, що котики не створюють незручностей мешканцям будинків:

Котики всі – стерилізовані. Немає запаху, мають чисті тарілочки, які опікуни регулярно миють.

На її думку, більше заважають сміття, пляшки і шприци в підвалі, ніж тваринки, які є своєрідними санітарами в будинках.

Насправді вони виконують функцію дератизації, боряться з гризунами. Є випадки, коли мешканці зачиняли віконечка підвалів, виганяли всіх котів, і з часом у підвалі, замість котиків, поселялися гризуни. Тож потім мешканці просили повернути їм котиків,- розповідає Олена Остимчук.

За її словами, є ухвала Львівської міськради про те, що всі горища і всі підвали мають бути відкритими, і коти є частиною екосистеми міста.

Волонтери закликають не закривати підвали і горища, аби дати можливість безпритульним тваринам переночувати, відігрітися і пережити холоди.

Вони наголосили, що в Туреччині тварин-безхатченків впускають погрітися в кафе і магазини, а місцеві жителі приносять для них ковдри.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...