В Овручі з нуля побудували сучасну ТЕС, яка працює на відходах з обробки деревини

Опубліковано: 28.12.2020. Автор: . Житомирська область

В Овручі з нуля побудували сучасну ТЕС, яка працює на відходах з обробки деревини

У невеличкому містечку Овруч, що на Житомирщині, побудували суперсучасну ТЕС, яка працює на відходах деревообробки (тирсі, трісці тощо). Такі міні-ТЕС на відновлюваному паливі не лише хороша альтернатива дорогому імпортному газу та вугіллю, а й крок до енергонезалежності та нові робочі місця. А це, вкрай важливо для таких невеличких громад, де з роботою, зазвичай, сутужно.

Про нову ТЕС розповів своєму відеопроєкті Newkraine журналіст Денис Казанський.

Енергозбереження – це основне, на що ми скерували нашу діяльність, – говорить міський голова Овруча Іван Коруд. – Адже відколи я перебуваю на посаді міського голови, це, мабуть, вже десятий раз, як піднімають вартість електроенергії. Тож для нас буде утопією, якщо ми не будемо займатися енергозбереженням.

Найцікавіший інвестиційний проєкт, який з’явився в Овручі за останні роки – міні-ТЕС потужністю 5,9 МВт. Підприємство побудували за кошти приватного інвестора – компанії «Укртепло». Воно працює на відновлюваній сировині. Тут спалюють відходи деревообробки, яких навколо є вдосталь, бо в районі працює кілька деревообробних підприємств, також заключають договори з лісгоспами.

Крім того, інвестори саджають і спеціальну швидкозростаючу лозу, яку теж можна використовувати як паливо.Мова йде про енергетичну вербу, її засіяли вже 12 гектарів. У майбутньому плантації планують розширити. З гектара вже через три роки (а саме стільки часу потрібно, аби дерево виросло) можна буде отримати близько 150-180 тонн біомаси. Плюс ще й в тому, що саджати щороку лозу не потрібно – зрізавши певну кількість гілок з кожного дерева, воно й надалі відростатиме кущами.

Станція – це 50 нових робочих місць лише на самому об’єкті. І понад 200 робочих місць – у сфері заготівлі та логістики тріски деревини.Станція платить податки в місцевий бюджет і є надійним джерелом електроенергії в регіоні.  Вона стимулює прихід нових інвесторів в регіон і будівництво нових підприємств, робить внесок в позитивну репутацію Овруча, – написав у Facebook засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...