Львівські медики вперше провели операцію з трансплантації печінки

Опубліковано: 29.12.2020. Автор: . Львівська область

Львівські медики вперше провели операцію з трансплантації печінки

Ще одне серце, дві нирки та печінку від посмертного донора пересадили у львівській лікарні швидкої допомоги. Трансплантація печінки виконана вперше у Західній Україні, повідомили медики. Донором стала 47-річна жінка, яку госпіталізували з розривом аневризми. Її рідні – мама та син, що навчається в семінарії, одразу дали згоду на донорство задля порятунку інших життів.

Печінку пересадили 39-річній жінці із Житомира, яка мала цироз. Така хвороба не піддається лікуванню, тому єдиним виходом для пацієнтки є саме трансплантація.

Для проведення операції ми запросили колег із Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.Шалімова на чолі з Олександром Гриненком. Це – вкрай непроста операція, і вона тривала близько десяти годин!, – кажуть у лікарні.

У той же час  у інших трьох операційних медики пересаджували серце та нирки.

Серце отримав 45-річний одесит. Орган чоловіка постраждав після інфаркту. Тому донорське серце – був єдиний шанс на порятунок.

До операції ми залучили також наших колег з Інституту серця – команду нашого доброго друга та партнера Бориса Тодурова. Трансплантацію виконували спільно з нашими кардіохірургами, – повідомив директор лікарні Олег Самчук

Нирки отримали мешканці Тернопільської області – 35-річна жінка та 47-річний чоловік. Нові нирки запрацювали ще на операційному столі.

Станом на сьогодні пацієнти, що отримали донорські органи, почуваються добре.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...