Експерти ВООЗ прибули до Уханя, щоб розслідувати походження коронавірусу

Опубліковано: 14.01.2021. Автор: .

Експерти ВООЗ прибули до Уханю, щоб розслідувати походження коронавірусу

Група міжнародних експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я прибула до Китаю 14 січня для розслідування причин виникнення пандемії коронавірусу. Очікують, що вони проведуть близько місяця у місті, де наприкінці 2019 року СOVID-19  виявили вперше, пише «Радіо Свобода».

Про прибуття команди з 10 експертів до Уханю повідомили китайські ЗМІ.

Експерти зі США, Австралії, Німеччини, Японії, Великої Британії, Росії, Нідерландів, Катару і В’єтнаму почнуть працювати в умовах карантину і проведуть свої перші зустрічі з китайськими експертами через відеозв’язок.

Минулого тижня генеральний директор ВООЗ Тедрос Адганом Гебреєсус висловив розчарування перенесенням поїздки експертів. 5 січня він повідомив, що влада Китаю не дала остаточного дозволу на приїзд учених, при тому, що дехто з них вже виїхав зі своїх країн. За словами голови ВООЗ, він «чітко дав зрозуміти» владі Китаю, що місія є пріоритетною для організації.

За його словами, вчені зосередяться на тому, як відбулася перша передача коронавірусу людині.

Дослідження почнуться в Ухані, щоб ідентифікувати потенційне джерело інфекції у перших випадках, – заявив Тедрос Адганом Гебреєсус.

Було багато спекуляцій щодо походження коронавірусу, деякі з них зосереджувались на можливості того, що він переносився кажанами і передався людям через іншу тварину, яку продавали на ринку в Ухані.

Прессекретар Міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь заявив 12 січня, що Китай схвалив візит експертів після консультацій між сторонами, і назвав його можливістю «обмінятися думками з китайськими вченими і медичними експертами щодо походження нового коронавірусу».

Китайський уряд раніше підтримував теорії, що спалах захворювання міг початися з імпорту зіпсованих морепродуктів, що відкидають міжнародні вчені й агентства.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...