Депутати виносять в сесійну залу законопроєкт про цивільну вогнепальну зброю

Опубліковано: 21.01.2021. Автор: .

Депутати виносять в сесійну залу законопроєкт про цивільну вогнепальну зброю

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді включити в порядок денний законопроект  «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї». Він  регулює відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

У законопроєкті надаються визначення застосовуваним термінам і поняттям, визначаються засади державної політики у сфері обігу вогнепальної цивільної зброї та бойових припасів до неї.

Законопроєктом встановлюються такі категорії цивільної вогнепальної зброї:

 • А – автоматична вогнепальна зброя;
 • В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);
 • С – короткоствольна вогнепальна зброя;
 • D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
 • Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

За аналогією з Посвідченням водія, запроваджується Посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник Посвідчення. Крім цього, на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Право на отримання Посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України, які:

 • не мають медичних протипоказань;
 • не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини, передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
 • не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Детальніше із вимогами законопроєкту можна ознайомитися ТУТ.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

  Опитування

  Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...