Українці частіше реєструють власний бізнес в Польщі

Опубліковано: 22.01.2021. Автор: .

Українці частіше реєструють власний бізнес в Польщі

Польща в 2020 році на 22% збільшилася кількість індивідуальних підприємців-громадян України. Про це свідчить дослідження Аналітичного центру компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на офіційні дані Фонду соціального страхування Польщі (ZUS – Zaklad Ubiezpieczen Spolecznych), пише Цензор.NET.

У 2019 році в Польщі було зареєстровано 4871 підприємців, що мають українське громадянство. Тоді як в 2020 році – вже 5916.

Українці зараз є найбільшою групою іноземців-підприємців і складають 25% від загальної кількості іноземців, які ведуть індивідуальну підприємницьку діяльність на території Польщі.

Тільки в Опольському воєводстві громадяни України становлять традиційно ще більший відсоток (45-50%) по відношенню до всіх підприємців з-за кордону.

Експерти спостерігають кілька тенденцій, пов’язаних зі стартом бізнесу українців в Польщі. Часто громадяни України приїжджають до Польщі і починають працювати на виробництві як фізичні працівники. А пізніше, вивчивши мову, отримавши досвід роботи на польському підприємстві і пройшовши початкову адаптацію та інтеграцію, займають чи вже менеджерські позиції, або відкривають свій бізнес.

Напрямки бізнесу, які цікавлять українців є зовсім різними. У допандемійний період була популярна HoRеCа (готелі, ресторани, кафе), салони краси, торгівля. Зараз – це невелике або крафтове виробництво, широкий спектр консалтингу, також і торгівля. Значно зросла частка послуг в сфері креативної індустрії (СММ, IT, маркетинг і піар, відеопродакшен т.д.).

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...