Без нічних дзвінків і принижень. Рада прийняла законопроєкт, який обмежить незаконну діяльність колекторів

Опубліковано: 27.01.2021. Автор: .

Без нічних дзвінків і принижень. Рада прийняла законопроєкт, який обмежить незаконну діяльність колекторів

Верховна Рада 27 січня прийняла за основу законопроєкт про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, який посилює вимоги до роботи колекторських компаній. Його підтримали 355 депутатів, повідомляє НВ.

Закон забороняє приниження людини при стягненні боргу. Забороняє нічні дзвінки, дзвінки роботодавцю, сусідам, родичам, поширення персональних даних. Дає Нацбанку ефективні повноваження щодо захисту прав людей, — прокоментував голосування глава профільного фінансового комітету Ради Данило Гетманцев.

Законопроєкт встановлює правила роботи колекторів і їх регулювання, зокрема, порядок реєстрації колекторської компанії, норми етичної поведінки з боржниками, вимоги до нагляду за колекторською діяльністю, а також санкції за порушення.

Нацбанк, який брав участь у його підготовці, раніше підкреслював, що головною метою документа є врегулювання діяльності колекторських компаній на законодавчому рівні.

Документ також пропонує створити публічний реєстр колекторських компаній, який буде вести Нацбанк, і зобов’язати всі компанії, що займаються врегулюванням проблемної заборгованості, зареєструватися в загальному реєстрі.

Крім цього, передбачається, що НБУ буде контролювати дотримання колекторами законодавства, встановлювати додаткові вимоги до взаємодії зі споживачами, захищати права споживачів і розглядати звернення громадян.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...