Суд скасував новий український правопис

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов та скасував постанову про питання українського правопису, якою було схвалено нову редакцію правопису. Про це розповів херсонський адвокат Дмитро Ільченко у соцмережі.
Позов у 2019 році подала мама учениці 7 класу, яка діє в інтересах своєї доньки. Жінка просила суд визнати протиправною та нечинною постанову уряду про правопис, пише 24 Освіта.
Рішення ОАСК вважається рішенням першої інстанції, Кабінет Міністрів може подати апеляцію. Тобто якщо суд задовольнить апеляційний позов Кабміну, тоді новий правопис діятиме і надалі.
Адвокат зазначив, що підставою позову було те, що уряд не мав компетенцією змінювати правопис.
Це той самий правопис, в якому запроваджують «павзу», «атени», «проєкт» та Марта замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис. Окрім того, під час розгляду з’ясувалося, що мовна комісія мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах, – написав Ільченко.
Колегія суддів, яка ухвалила рішення щодо правопису, – Наталія Клименчук, Ігор Іщук та Юлія Шрамко. За словами адвоката, уряд може подати апеляцію.
Нагадаємо, новий український правопис почав діяти 3 червня 2019 року. Основні зміни в новому правописі української мови: «и» на початку слова, більше «ґ» у словах, «етерів», повернення йотування («проєкт», «Траєкторія» тощо), менше дефісів і т.д.