ЛГБТ- скандал: український уряд закупив для дитячих бібліотек книжки про одностатеве кохання

Опубліковано: 29.01.2021. Автор: .

ЛГБТ скандал: український уряд закупив для дитячих бібліотек книжки про одностатеве кохання

Міністерство культури України спільно з Українським інститутом книги придбали 1240 примірників дитячої книги «Принцеса + принцеса: довго і щасливо» для дитячих бібліотек. Це ЛГБТ-комікс, написаний новозеландським автором Кеті О’Нілл, призначений для дітей старше п’яти років. Про це повідомляє громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!».

За рахунок коштів державного бюджету України були закуплені дитячі книжки про так зване одностатеве кохання. Міністерство культури України та Державна установа «Український інститут книги» придбали 1240 примірників книги «Принцеса + принцеса: довго і щасливо» (автор О’Нілл Кейт, 2019 р.), яка видана у вигляді коміксу на тему ЛГБТ-стосунків. Дітям від 5 років пропонується ознайомитися з історією про двох дівчат, яка закінчується їхнім весіллям, – йдеться в повідомленні.

ЛГБТ скандал: український уряд закупив для дитячих бібліотек книжки про одностатеве кохання

Повідомляється, що у Міністерстві культури та інформаційної політики у відповідь на запит повідомили, що книжковий твір «Принцеса + принцеса: довго і щасливо» дійсно був придбаний за державний кошт та поширений серед дитячих та шкільних бібліотек по всій Україні.

Окремо рух «Всі разом!» отримав пакет документів  щодо цього питання від Українського інституту книги.

Серед додатків в наявності є протокол з рішенням про проведення процедури закупівлі книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів за рахунок коштів державного бюджету.

 

У протоколі зазначено, що перелік книжкової продукції був затверджений розпорядженням Кабінету міністрів 5 липня 2019 року, тобто за часів прем’єрства Володимира Гройсмана, – йдеться в повідомленні.

Загалом тоді було погоджено закупівлю продукції на загальну суму 666 тисяч гривень (без ПДВ).

У видавництві «Рідна мова» прокоментували невдоволення в мережі, пов’язане з тим, що в книзі порушується тема одностатевого кохання.

Ми категорично не згодні з тим, що комікс «Принцеса + Принцеса: довго і щасливо» – пропагандистський твір. Це комікс про важливість власного вибору, про усвідомлення того, що люди різні і про терпимість до цього. Але щоб зрозуміти суть або зробити будь-які висновки, треба прочитати комікс, – заявили у видавництві.

Вони зазначили, що Український інститут книги закупив комікс для бібліотек за рішенням Ради незалежних експертів у 2019 році в кількості 1240 штук. Його ціна становила 90 гривень. Перший тираж склав 1500 примірників. Зараз у продажу другий тираж (1000 примірників).

Комікс дуже обережно стосується тем романтичних відносин і терпимості різних моделей гендерної поведінки. Ніяких відвертих сцен там немає і бути не може, – зазначили у видавництві.

Зазначається, що вікова категорія, на яку розрахований комікс – 10-12 років.

Психологи стверджують, що гомосексуальність не обумовлена тим, що відбувається навколо дитини, що вона читає або бачить. Тому немає жодних підстав, щоб говорити про «пропаганду гомосексуалізму» через комікс про дружбу двох принцес, – підкреслили у видавництві.

Комікс про пригоди і взаємини двох принцес написала Кейті О’нілл. Це історія про дівчат, які повинні побороти злу чаклунку. Історія вперше була опублікована онлайн як вебкомікс Princess Princess у 2014 році, згодом видана видавництвом Oni Press у 2016 році. У 2019 році українське видання коміксу було представлено на Книжковому Арсеналі видавництвом «Рідна мова».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...