В Україні вслід за серіалом «Майстер і Маргарита» заборонили і книжку Булгакова

Опубліковано: 01.02.2021. Автор: .

В Україні вслід за серіалом «Майстер і Маргарита» заборонили і книжку Булгакова
Кадр із серіалу "Майстер і Маргарита".

Певні видання книги Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» заборонені через те, що в передмові згадуються представники російського кіно, які були за публічну підтримку військової інтервенції в Україну і віднесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.  Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Держкомтелерадіо.

Так, Держтелерадіо України заборонило ввозити з Російської Федерації книгу письменника Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита», а також детективні романи відомого сучасного письменника Бориса Акуніна.  Про причини потрапляння книг в заборонений список розповів начальник управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції Держтелерадіо Сергій Олійник.

За його словами, серед заборонених до імпорту книг превалюють не романи антиукраїнського змісту, а ті, які містять пропаганду на користь держави-агресора. За його словами, це не одне і те ж саме, але також не відповідає критеріям оцінювання. При цьому заборонені книги «як правило, цілком нейтральні. Пропаганда ховається в деталях, які здатні виявити тільки досвідчені фахівці».

Книга «Майстер і Маргарита» потрапила в чорний список через те, що в її передмові згадуються представники російського кіно, які були за публічну підтримку військової інтервенції в Україну і віднесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Ймовірно, малися на увазі не всі книги, а певні видання.

Заборонено також ввезення дитячої книги «Скарбничка безцінних знань: Винаходи, факти, відкриття», оскільки в ній створено «під керівництвом українця Сергія Корольова перший штучний супутник Землі» прикрашений прапором РФ, а це вводить дітей в оману і приписує державі-агресору чужі заслуги».

Книгу «Чому я можу навчитися в Анни Ахматової» не можна ввозити, тому що автори називають Жовтневу революцію однією з найбільших подій в історії Росії й ілюструють її портретами Леніна і червоними прапорами. Крім того, заборонені книги Алана Аксельрода «Все, що мені відомо про бізнес, я дізнався, граючи в «Монополію», Джона Хейвуд «Люди Півночі. Історія вікінгів 793-1241», Олівера Стоуна і Пітера Кузнік «Нерозказана історія США», Миколи Леонова й Олексія Макєєва «Небезпечна масть».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...