В Україні через тиждень починається вакцинація: хто отримає щеплення першим

Опубліковано: 08.02.2021. Автор: .

В Україні через тиждень починається вакцинація: хто отримає щеплення першим

Через тиждень в Україні розпочнеться перший етап вакцинації від COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

Вже за тиждень в Україні розпочнеться перший етап вакцинації громадян від COVID-19. Нам вдається вчасно розпочати процес вакцинації, – сказав Степанов.

Початковий етап почнеться з вакцинації найбільш вразливих категорій населення – тих, у кого найвищий ризик інфікування або важкого перебігу хвороби. Він має охопити близько 370 тисяч українців. Це, зокрема:

  • працівники мобільних бригад вакцинації;
  • медпрацівники, лікарі та середній медперсонал, які працюють з COVID-пацієнтами;
  • працівники лабораторій, які досліджують аналізи на COVID-19;
  • працівники екстреної медичної допомоги;
  • персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;
  • військовослужбовці, які беруть участь в ООС.

На другому, третьому і четвертому етапах вакцинують людей, які входять до групи ризику за віком, професією або за станом здоров’я. Це люди, старші 60 років, які мають супутні захворювання, працівники сфери освіти.

Нагадаємо, 30 грудня 2020 року Україна підписала контракт на постачання 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac.

30 січня в МОЗ заявили, що Україна в рамках глобальної ініціативи COVAX увійшла до переліку країн, що отримають вакцини виробництва Pfizer/BionTech від коронавірусу під час першої хвилі розподілу. Вже підтверджено поставки до України 117 тис. доз вакцин.

У грудні минулого року міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав технічні документи для отримання Україною вакцин від коронавірусу від ініціативи COVAX.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...