ВООЗ назвала чотири версії поширення коронавірусу

Опубліковано: 09.02.2021. Автор: .

ВООЗ назвала чотири версії поширення коронавірусу

Експерти ВООЗ, котрі розслідують походження коронавірусу в китайському місті Ухань, вважають, що найбільш вірогідною гіпотезою походження COVID-19 є його передача від тварини до людини, але через «проміжну ланку». Про це повідомляє Sky News.

Експерти повідомили, що вивчили чотири версії передачі коронавірусу людині – від тварин, від проміжного резервуара вірусу, від заморожених продуктів та в результаті витоку вірусу з лабораторії.

На їх думку, потрапляння COVID -19 на уханський ринок морепродуктів безпосередньо від кажанів є малоймовірним, оскільки був проміжний резервуар вірусу, тобто «проміжна ланка» між твариною та людиною.

У ВООЗ також визнали версію поширення коронавірусу через лабораторний витік малоймовірною, тому цю версію більше не досліджуватимуть.

Первинні результати розслідування свідчать про те, що передача вірусу від тварини до людини через проміжну ланку є найбільш вірогідною гіпотезою. Однак ця версія потребує додаткових досліджень.

Китайські фахівці разом з колегами з ВООЗ переконалися, що на ринку були сліди вірусу на поверхнях, але поки що докази вказують на те, що вірус міг циркулювати за межами цього китайського міста до перших зареєстрованих випадків.

Експерти ВООЗ не виключають, що спочатку вірус міг потрапити на ринок саме через продукти. Ембарек також зазначив, що є потенціал для подальшого вивчення ланцюжка поставок на ринок і видів тварин, які могли стати ланкою поширення.

Є також версія про те, що коронавіруси, здатні заражати людину, протягом десятків років виявлялися у кажанів. Але для того, щоб ним могла заразитися людина, потрібен був проміжний переносник. До цього часу невідомо, яка тварина могла ним бути.

Нагадаємо, група міжнародних експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я прибула до Китаю 14 січня для розслідування причин виникнення пандемії коронавірусу. Очікують, що вони проведуть близько місяця у місті, де наприкінці 2019 року СOVID-19  виявили вперше,

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...