У Львові померла українська дисидентка Ольга Горинь

Опубліковано: 12.02.2021. Автор: . Львівська область

У Львові померла українська дисидентка Ольга Горинь

У віці 90 років 11 лютого у Львові померла Ольга Горинь – дисидентка, художниця, дружина одного із засновників Української Гельсінської групи Михайла Гориня. Про це повідомила в Facebook її родичка Христина Горинь.

За словами журналістки Світлана Остапи, Горинь останнім часом дуже хворіла, до того ж потрапила в аварію.

Ольга Горинь народилася 15 жовтня 1930 року у Львівській області. Навчалась у Львівському університеті на українській філології. Була активною учасницею Організації українських націоналістів (ОУН).

У 1952 році Горинь студенткою засудили до 25 років таборів суворого режиму за участь в ОУН, поширення забороненої літератури, але вийшла на свободу вже в 1956 році.

Закінчила Львівський університет, працювала вчителем і бібліотекарем. Протестувала проти порушення громадянських прав, боролася за легалізацію УАПЦ та УГКЦ, була серед ініціаторів відновлення Союзу українок.

З Михайлом Горинем одружилися в 1963 році. У них було двоє дітей. Чоловік Ольги Горинь — дисидент, правозахисник і політв’язень, почесний громадянин Львова Михайло Горинь — помер у 2013 році на 83-му році життя.

Поховають Ольгу Горинь у Львові на Личаківському кладовищі 13 лютого.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...