Львівські бабаки міцно сплять і ранньої весни не «обіцяють»

Опубліковано: 15.02.2021. Автор: . Львівська область

Львівські бабаки міцно сплять і ранньої весни не «обіцяють»

У Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі цього року бабаки не віщуватимуть прихід весни на Стрітення.

Як зазначає директор центру Ігор Антахович, у зв’язку із аномальними погодними умовами — великою кількістю снігу та морозами — цього року бабаки досі перебувають у сплячці. Натомість інші тварини-мешканці еколого-натуралістичного центру навіщували ранню весну, якої слід чекати після 15 березня.

Цього року ми не робимо прогнозу за поведінкою бабаків, тому що вони міцно сплять. Вони не прокидаються і не рухаються, у зв’язку із такими аномальними погодними умовами — низькими температурами і великою кількістю снігу, – каже пан Антахович. – До речі, прогноз за бабаками на Стрітення робиться якраз тому, що в природі вони на Стрітення вперше з’являються на поверхню з нори. Я думаю, що і в природі цього року однозначно на Стрітення бабаки не піднялись із нори і не показувались на поверхню, тому що дуже високі сніги і холоди.

Щодо інших тварин, то учора екологи спостерігали, як тукують фазани та павичі до своїх самок — вони однозначно відчувають швидкий прихід весни. Ще одна відома прикмета на Стрітення — якщо зранку курка не нап’ється води з калюжі, то значить, що весна буде ранньою.

Тобто ми маємо хороший прогноз, але треба розуміти, що рання весна — це все одно не раніш як за чотири тижні від сьогодні, тобто після 15 березня, — розповів Ігор Антахович.

Нагадаємо, у Львові прогнозами займаються бабаки з міського еколого-натуралістичного центру – Мишко та дві Марусі. Сплять на Стрітення львівські бабаки не вперше – у 2016 році вони пізно впали у сплячку, тож їх теж не будили. Зазвичай львівські бабаки віщують ранню весну.

А от харківського бабака Тимка IV 2 лютого, у День бабака, розбудили на біологічній станції ХНУ ім. Каразіна в Гайдарах (Зміївський район Харківської області), щоб він передбачив наближення весни, а також погоду, яка чекає українців найближчим часом.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...