Сьогодні Стрітення Господнє: традиції та прикмети, пов’язані з цим святом

Опубліковано: 15.02.2021. Автор: .

Стрітення Господнє: чого не можна робити у цей день

15 лютого християни святкують Стрітення Господнє – одне з 12 головних церковних свят.

Згідно з традицією і Законом Мойсея, на 40-й день після пологів жінка могла вперше відвідати храм, таким чином отримавши «очищення». Якщо жінка народила первістка чоловічої статі, належало також здійснити ритуальне жертвопринесення ягняти або, якщо родина не могла собі його дозволити, пари голубів.

Тож на сороковий день після народження Ісуса і Діва Марія принесла сина в Єрусалимський храм на посвяту. Ісуса та Марію зустрічає Симеон Богоприємець — мудрий і праведний старець, один з учених-тлумачів, що перекладали Святе Письмо грецькою мовою. За переказами, Симеон перекладав книгу пророка Ісаї і прочитавши слова «Се Діва в утробі зачне і народить Сина», вирішив, що в тексті описка і замість «Діва» має стояти «Дружина». Однак ангел Господній зупинив руку Симеона і запевнив його, що він не помре, поки не переконається в істинності пророцтва Ісаї. Коли Симеон побачив Месію, йому було 300 років.

Це символічна зустріч людства з Богом, слов’янське слово «Стрітення» перекладається як «зустріч».

Ікона, на якій старець тримає на руках Ісуса, символізує виконаний Старий Завіт і початок Нового, радість Стрітення і Страсну скорботу.

Традиції Стрітення переплетені ще з одним святом – дохристиянським – зустрічі зими з весною. В цей день особливу увагу приділяють свічкам і воді.

В храмі в цей день освячують свічки і воду, які потім зберігають вдома увесь рік. Вважається, що «громничні» свічки захищають дім від усього злого, рятують від хвороби тощо. Їх запалюють, коли народжується дитя, коли хтось хворий, коли за вікном сильна негода чи в родину прийшло горе.

Цілющими властивостями володіє і вода. Деколи її навіть не носили в храм, а збирали з бурульок. Стрітенська вода, за повір’ями, знімає порчу, лікує рани і хвороби, оберігає в дорозі та в бою.

Сьогодні не можна сваритися, заборонена важка праця і робота по дому, не варто вирушати в дорогу чи починати щось нове.

Нагадаємо, що все це, окрім сварок, лише повір’я, церква не забороняє підмітати чи мити підлогу. Праця, яка йде на благо людям, благословляється.

Якщо Стрітення буде сонячним – рік буде врожайним, а якщо засніженим – весна буде пізньою та холодною. Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев. На Стрітення вранці сніг – урожай ранніх хлібів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...