Місцева влада не має права вимагати від ресторанного бізнесу погоджувати режим роботи

Опубліковано: 19.02.2021. Автор: .

Місцева влада не має права вимагати від ресторанного бізнесу погоджувати режим роботи

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Державна регуляторна служба України підтвердили, що місцева влада не має права вимагати від приватних закладів ресторанного бізнесу погоджувати режим роботи.

Міністерство виключило вимогу щодо погодження режиму роботи своїм наказом, а ДРС погодилося з аргументами офіційного звернення та роз’яснило органам місцевого самоврядування про відсутність законних підстав для такої вимоги, пише Бізнес-Схід.

Раніше органи місцевого самоврядування тлумачили норми Закону України «Про місцеве самоврядування» та наказу МЕРТ як такі, що дають їм повноваження встановлювати зручний для населення режим роботи не тільки для комунальних підприємств, а також і в приватній сфері.

А отже, підприємці матимуть твердішу юридичну позицію для того, щоб відмовлятися виконувати незаконні вимоги органів місцевого самоврядування.

В Україні такі вимоги мають широке поширення, зокрема місцева влада Житомира, Чернівців та Хмельницького своїми рішеннями обмежила роботу приватних закладів у сфері торгівлі, послуг та ресторанного господарства на території міст.

Ці рішення місцевих рад мають ознаки незаконних і суперечать принципам державної регуляторної політики, що підтвердила позиція ДРС.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...