«Мы в гостях нормально попросили по-русски, а ты быкуешь!» Представники військкомату потрапили у мовний скандал у Дніпрі

«Мы в гостях нормально попросили по русски, а ты быкуешь!» Представники військкомату потрапили у мовний скандал у Дніпрі

У Дніпрі у загальноосвітній школі №11 стався мовний скандал за участю представників військкомату, які прийшли агітувати учнів вступати до військових вишів. Військовослужбовці отримали зауваження від старшокласника за агітацію російською.

За словами батька, до школи завітала група військових – представників вищих навчальних закладів з усієї України, повідомляє ТСН. На меті вони мали запросити учнів вступати до цих навчальних закладів після закінчення школи.

Першим виступив представник Львова. Чоловік українською мовою (ламаною, наче сам не зі Львова). Наступний військовий з Києва каже: «Якщо ви не проти, то я перейду на російську». Клас мовчить, два вчителя, що були присутні на цій презентації, мовчать, а Михайло каже: «Я проти, продовжуйте, будь ласка, українською». Наступний – харків’янин. Та ж сама пісня. Лиш Михайло каже: «Ні, українською, будь ласка. Ви зараз дієте згідно з вашим статутом та Конституцією України чи, може, ви представляєте Збройні сили РФ?» Той перейшов на дуже кострубату українську, – розповідає батько хлопця.

Він говорить, що наступний військовослужбовець з Дніпра говорив українською, а потім виступав його учень і теж попросився російською, на що 11-класник також заперечив.

І тут почалось! Вистрибує представник Са+марського військкомату, який організував цей патріотичний захід, та вдвох з харків’янином починають, м’яко кажучи на підвищених тонах сварити мого сина, підлітають до нього та намагаються морально з’їсти: «Ты кто такой? Самый умный? Мы в гостях нормально попросили по-русски, а ты быкуешь, идешь на дебильные принципы, упоротый свидомый. Может, с тобой провести беседу, чтобы старших уважал и помалкивал?, – розповідає Олексій Пономаренко.

Батько зауважує, що жоден з учнів і вчителів у класі не підтримав на той момент його сина.  Військовослужбовці намагалися залякати хлопця.

Михайло – КМС з боксу, сидить в клубній спортивній кофтині «Дніпробокс». Тоді встає та підходить до ватажка зі словами: «Дядьку, я зараз таку бесіду з тобою проведу, що тебе звідси винесуть. Ви прийшли до української школи, ви – представники українських вишів, ви презентуєте Збройні сили України! Не Росії! Ви не маєте поваги ані до мови, ані до України. Ото ж або ви спілкуєтесь українською, або кіна не буде!, – сказав хлопець.

Наступного дня, розповідає батько хлопчика, у нього відбулася розмова з представниками оперативного командування «Схід». Військові керівники почули Михайла та підтримали його повністю. Директорка провела виховну роботу з вчителями, бесіду з військовими та повністю підтримала позицію одинадцятикласника.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...