Вперше в Україні робот Da Vinci прооперував дитину

Опубліковано: 01.03.2021. Автор: . Львівська область

Вперше в Україні робот Da Vinci прооперував дитину

У Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше прооперували дитину за допомогою робота Da Vinci. Про це повідомляє пресслужба медустанови.

Зазначається, що операція тривала три години, і замість розрізу черевної порожнини зробили три 8-міліметрові проколи.  Операція пройшла успішно і ранній післяопераційний період задовільний.

Da Vinci прооперував першу дитину в Україні! Це і є сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким українцям.

Пацієнтка – 13-річна дівчинка, яка народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою.

До речі, у розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються саме за допомогою роботичних систем Da Vinci.

Операцію виконували дитячий хірург Андрій Дворакевич, хірурги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, анестезіолог Віктор Юрченко.

Уже зараз можна стверджувати: операція минула успішно. Ранній післяопераційний період є задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова хірургічна робот-система Da Vinci з’явилася наприкінці минулого року.  Раніше таку використовували лише у Вінниці. Вона виготовлена ​​американською компанією Intuitive Surgical і складається з двох блоків: перший призначений для хірурга-оператора, другий – це чотирирукий робот-маніпулятор. Важить Da Vinci 500 кілограмів. Пристрій використовують при онкологічних та урологічних операціях, а також тоді, коли хірургічне втручання потрібно провести у важкодоступному місці.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...