Опублікували закон про електронні трудові книжки

Опубліковано: 10.03.2021. Автор: .

Опублікували закон про електронні трудові книжки

Закон про ведення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, який передбачає перехід на електронні трудові книжки протягом п’яти років, офіційно опублікували  у парламентській газеті «Голос України».

Закон ухвалили 5 лютого 265 голосами народних депутатів. Документ пеpедбачає п’ятирічний перехідний пеpіод викоpистання як папеpового, так і електpонного ваpіанту книжки. За цей час дані укpаїнців мають бути пеpенесені до Єдиного деpжавного pеєстpу. Свою електронну книжку можна буде побачити в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду або в мобільному додатку.

Додавати та змінювати інформацію в книжці зможуть як роботодавці, так і працівники. Крім того, роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки на руки працівнику під підпис.

Електронні книжки відкривають безпосередньо в Пенсійному фонді. Роботодавець лише надсилає документи. Знайти електронну трудову книгу можна буде на Порталі Електронних послуг Пенсійного фонду.

Доступ до електронної книжки є тільки у застрахованої особи та роботодавця, з яким є трудові відносини. Тому даними більше ніхто не може скористатися. Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, роботодавці відтепер будуть зобов’язані вести трудові книжки в виключно електронному вигляді. У паперовому варіанті – за бажанням працівника.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...