«Я ніколи не стояла на колінах»: сьогодні відомій поетесі Ліні Костенко 91 рік

Опубліковано: 19.03.2021. Автор: .

«Я ніколи не стояла на колінах»: відома поетеса Ліна Костенко святкує 89 річчя

Сьогодні, 19 березня, українська письменниця-шістдесятниця і поетеса Ліна Костенко святкує день народження. Українці, твори якої перекладено англійською, білоруською, естонською, італійською, литовською, німецькою, словацькою, французькою та іншими мовами, виповнюється 91 рік. Ліна Костенко є автором понад 15-ти поетичних збірок, а за історичний роман у віршах «Маруся Чурай» була удостоєна державної премії ім. Т. Шевченка.

Ліна Василівна Костенко народилася у 1930 році у містечку Ржищів на Київщині, у 1936-му сім’я переїхала до Києва. Навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом — у Московському літературному інституті імені О. М. Горького, який закінчила в 1956 році. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.

У 2005 році Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України, яке їй намагався вручити тодішній президент  Віктор Ющенко:

Поетам для спілкування з народом потрібне тільки слово. Ніякі брязкальця я не візьму! – твердо тоді відрізала вона Ющенкові, який задля цього особисто приїхав додому до Ліни Василівни.

У сучасній українській традиції Ліна Костенко входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Усе своє життя вона не боялася влади та відкрито говорила правду. Та вже дев’ять років мовчить,  не зустрічається із журналістами і уникає будь якої уваги.

Свого часу в одному із  інтерв’ю вона сказала:

Коли я ще раз почую, що Україна встала з колін, я випишуся з українців. Хто встав із колін? Як на мене, теперішнє оце обурення все-таки молодь в основному підняла. Старші дуже переживають, у старших сльози стоять на очах від того, що зараз відбувається. Але сказати, що це Україна встала з колін, не можна, бо ця молодь ніколи не стояла на колінах. Навіть я у своєму віці не стояла ніколи на колінах!

Дочка Ліни Костенко – Оксана Пахльовська також стала письменницею. Вона доктор філологічних наук, лауреат премії України імені Тараса Шевченка за 2010 рік (за книгу «Ave, Europa»). Живе і працює в Італії. Син – Василь Цвіркунов – програміст.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...